Gazete Vatan Logo

Bursluluk sınavı (İOKBS) kaç dakika? Bursluluk sınavı süresi kaç dakika, saat kaçta başlıyor ve bitiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre 5,6,7,8,9,10 ve 11’nci sınıf öğrencilerinin katılacağı bursluluk sınavı 2024 yılında 21 Nisan 2024 Pazar günü yani yarın gerçekleştirilecek. Sınava girecek ortaokul ve lise öğrencileri "Bursluluk sınavı (İOKBS) saat kaçta başlıyor ve bitiyor, sorularına yanıt ararken İOKBS kaç dakika sorusunun yanıtını da araştırıyor.

Bursluluk sınavı (İOKBS) kaç dakika? Bursluluk sınavı süresi kaç dakika, saat kaçta başlıyor ve bitiyor?

Bursluluk sınavı yarın yapılacak. Sınav giriş belgelerini alan adaylar, şimdi sınava dair diğer detayları sorgulamaya başladı. Sınava yönelik merak edilen soruların başında ise ‘Bursluluk sınavı kaç dakika?’ sorusu geliyor. İşte detaylar…

BURSULUK SINAVI KAÇ DAKİKA, İOKBS SAAT KAÇTA BAŞLIYOR VE BİTİYOR?

Bursluluk sınavı, MEB tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre 120 dakika yani 2 saat sürecektir. Adaylar eğitim aldıkları kademelere göre 4’er seçenekli toplam 100 soru yöneltilecek. Sorular ise sayısal ve sözel derslerden olacaktır.

Merkezi sistemle aynı anda başlayan sınav tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Kimlik kontrolü ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılması için öğrenciler 09.30’da sınava katılacakları binada hazır bulunacaktır.

Bursluluk sınavı başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak ve bu öğrencilere ek süre verilmeyecektir. Sınavın güvenliğinin sağlanması için ilk 10 dakika ve sınav bitiminin son 15 dakikası hiçbir öğrenci sınav salonundan çıkamayacaktır.

Haberin Devamı