Geri Dön

Buket Aydın kimdir? Nerelidir? Buket Aydın kaç yaşında?

Buket Aydın, Kanal D ekranlarında yayınlanan İkinci Sayfa programına konuk oldu. Programı seyredenler Buket Aydın kimdir? Nerelidir? Buket Aydın kaç yaşında? sorularına cevap arıyor. İşte detaylar...

Buket Aydın kimdir? Nerelidir? Buket Aydın kaç yaşında?

Kanal D ekranlarında Ana Haber Bülteni'ni sunan Buket Aydın, Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'n sunduğu İkinci Sayfa programına konuk oldu. Ana haberi sunarken tercih ettiği kıyafetlerle dikkat çektiği kadar taktığı takılarla da gündeme gelen Buket Aydın, canlı yayında büyük yüzüklerinin sırrını anlattı. Her gün taktığı 2 adet büyük yüzüğü parmağından çıkamayan Aydın, konu hakkında şunları söyledi: "Ben Osmanlı zamanında yaşamalıymışım. Oradaki takılar falan hep güzel bir dönemmiş. Bu yüzükler de Osmanlı'ya olan hayranlığımdan geliyor. Ben bu yüzüğü takmadan hiçbir yere gitmiyorum. Evde unuttuğumda geri dönüyorum. Kaç defa yoldan döndüğümü bilmiyorum hatta köprüden bile geri dönmüştüm."

İşte Buket Aydın kimdir? Nerelidir? Buket Aydın kaç yaşında? sorularının cevapları…

BUKET AYDIN KİMDİR?

1 Ocak 1985 senesinde Bursa’da doğan Buket Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Ardından Atilla İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı. Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı. Radyo'dan Kanaltürk'e geçiş yapan Aydın, ilk televizyon tecrübesini bu kanalda gerçekleştirdi. Kanaltürk'te spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevini yapan Aydın, Kanaltürk'ten TRT Türk kanalına geçti.

TRT Türk'te program sunuculuğu yapmaya başlayan Buket aydın, 2011'de NTV'ye transfer oldu. NTV'de haber bülteni sunduktan bir süre sonra "NTV Gece Bülteni Kuşağı'nda" moderatörlük yaptı. 2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D'de devam eden Buket Aydın, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu. Kanal D'deki sunuculuğunun yanı sıra CNN Türk'te "40" adında bir sohbet programın sunuculuğunu üstleniyor. Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim görevlisi de olan Aydın, 2013 yılında iş insanı Erce Baykal'la evlendi.