Gazete Vatan Logo

Son dakika... Bolu Dağı Tüneli'nde korkunç kaza! 18 araç çarpıştı: 30 yaralı

Bolu Dağı TEM Otoyolu geçişinde tünel içerisinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 18 araç çarpıştı. Kaza sonrası İstanbul yönü trafiğe kapatılmıştı. Akşam 20.00 sularında İstanbul yönü tekrardan açıldı. Çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. İstanbul istikametine giden araçlar Abant gişelerinden D-100 yoluna yönlendirildi. Bolu Valisi Ahmet Ümit, kazada 1'i ağır 30 civarında kişinin yaralandığını söyledi.

Kaza, saat 15.00 sıralarında, Bolu Dağı Tüneli'nde meydana geldi. Tünel içinde 1 otomobil kayarak duvarlara çarptıktan sonra yola savruldu. 

Otomobilin arkasından gelen minibüsle çarpışmasının ardından, arkadan gelen araçlar da art arda çarpıştı. Kazada TIR, kamyon, yolcu otobüsleri, otomobiller olmak üzere 18 araç çarpıştı.

 İstanbul istikameti ulaşıma kapanırken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlıkçılar yaralananlara ilk müdahalede bulundu. Trafik ekipleri, İstanbul istikametine giden araçları TEM Otoyolu Abant gişelerinden D-100 yoluna yönlendirdi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralılar Bolu ve Düzce'deki hastanelere kaldırıldı.Olay yerine gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit, kazada 18 aracın çarpıştığını, 1'i ağır 30 civarında kişinin yaralandığını, bazı araçları kaldırdıklarını, tüneli ulaşıma açma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

BAKAN KOCA'DAN KAZA PAYLAŞIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bolu Dağı'ndaki kazayla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Saat 14.47’de Bolu Dağı Tünelinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3’ü ağır olmak üzere 17 yaralı hastanelere nakledilmiştir. Olay yerine 10 adet ambulans, 1 UMKE timi görevlendirilmiştir. Kazada etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

İSTANBUL İSTİKAMETİ 5 SONRA ULAŞIMA AÇILDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlıkçılar yaralananlara ilk müdahalede bulundu. Trafik ekipleri, İstanbul istikametine giden araçları TEM Otoyolu Abant gişelerinden D-100 yoluna yönlendirdi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralılar Bolu ve Düzce'deki hastanelere kaldırıldı. Kaza sonrası kapanan İstanbul istikameti, yaklaşık 5 saat çalışma sonrası ulaşıma tekrar açıldı.

DÜZCE VALİSİ ATAY'DAN AÇIKLAMA

Düzce Valisi Cevdet Atay da bölgeye gelerek kaza hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yolun açılması için yoğun çaba sarf edildiğini kazazedelere aktaran Vali Atay, Kızılay ile birlikte su, yemek ve battaniye dağıtımı da gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

Kaza bölgesindeki vatandaşların gitmek istedikleri yerlere götürülmesi için çalışma yaptıklarını belirten Vali Atay, “Burası bolu tarafı. Vatandaşların yolculuklarına yardımcı olacağız. Çalışmalar devam ediyor. Bizde Düzce olarak yardımcı oluyoruz. Tüm ekiplerimiz ile buradayız. Yolun açılması için yardımcı oluyoruz. Yolcuların buradan götürülmesini sağlayacağız. Arkadaşlar araba ayarlıyorlar. Bolu ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Yol açılmasının ardından bizim güzergahtan yola devam edecekler. Düzce’de hastaneye 3 yaralımız kaldırıldı. Allah’a şükür durumları iyi hayati tehlikeleri yok” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bölgede kaza yapan araçların kaldırılma çalışmaları devam ederken, kazazedeler otobüsler ile Bolu ve Düzce’de ki tesislere gönderilecek.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Tem Otoyolu'nda Bolu Dağı Tüneli içinde meydana zincirleme trafik kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Tünelin güvenlik kameralarına yansıyan kazada kayarak kontrolden çıkan otomobilin midibüsle çarpıştığı, arkadan gelen aralarında TIR ve yolcu otobüslerinin de bulunduğu araçların birbirine girdiği görüldü.

DÜN DE 32 ARAÇ BİRBİRİNE GİRMİŞTİ

Dün de saat 15.15 sıralarında, Bolu Dağı’nın TEM Otoyolu Kaynaşlı Darıyeri mevkisinde meydana gelmişti. Yoğun kar yağışı sırasında araçların kayması sonucu İstanbul ve Ankara istikametlerinde zincirleme trafik kazaları yaşanmıştı. Ankara istikametinde 5 TIR, 2 otomobil, İstanbul istikametinde ise 14 TIR, 8 otomobil, 1 otobüs ve 2 minibüs çarpışmıştı.

Olay yerine çok sayıda trafik ve sağlık ekipleri gelmişti. Sağlık ekipleri yaralanan 6 kişiye ilk müdahalede bulunmuştu. Yol ulaşıma kapanırken, uzun araç kuyrukları oluşmuştu. Geriden gelen araçlar, Abant ve Kaynaşlı gişelerinden D-100 yoluna yönlendirilmişti. Ekiplerin yaptığı çalışma sonucu araçlar yol kenarına alınırken, bazı araçlar ise çekiciyle yoldan kaldırılmıştı.

Haberin Devamı