Gazete Vatan Logo

Bebek savaşında son perde

Rus annenin, taşıyıcı anne ile bebeğin pasaportları sahte diyerek KKTC’den çıkışını engellemesine babadan karşı hamle geldi. Adada özel uçak bekleten baba Ukrayna Büyükelçiliği’nden aldığı pasaportları belgeyle doğruladı.

Bebek savaşında son perde

Rusya’nın en zengin kadınları arasında yer alan BKF Bank Yönetim Kurulu Başkanı Olga Mirimskaya (52) ile Rusya Ulusal Ödeme Sistemi Zolotaya Korona’nın CEO’su Nikolay Smirnov (30) arasındaki paylaşılamayan bebek kavgası devam ediyor. Taşıyıcı anne Svetlana Bezpyataya (40) ile birlikte olan 17 aylık Sofiya’yı annesinin talimatıyla almak için KKTC’ye gelen üvey abi Arcadiy Golubovich sınır dışı kararı çıkınca Svetlana’nın sahte Ukrayna ve Rus pasaportları kullandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Babadan pasaport hamlesi

Bu hamlenin ardından mahkeme olayın araştırılması için Svetlana Bezpyataya hakkında 3 günlük tutukluk kararı verdi. Sofiya’nın bebeğin babası Nikolay Smirnov ise sınır dışı kararıyla birlikte çocuğunu aldırmak için adaya özel uçak göndermişti. Ancak sınır dışı kararı uygulanmayınca baba Smirnov avukatları aracılığıyla Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki Ukrayna Büyükelçiliği’nden pasaportların gerçek olduğuna dair belge aldı. Pazartesi mahkemeye çıkarılacak Svetlana Bezpyataya’nın avukatlarının bu belgeyi mahkemeye sunarak taşıyıcı anne ve bebeğin Ukrayna’ya sınır dışı edilmesini talep edeceği öğrenildi.

Haberin Devamı

Adada avukat ve koruma ordusu

Sınır dışı kararı Ukrayna’ya olursa bebek babasının uçağıyla Kiev’e gidecek. Eğer taşıyıcı anne ve bebek Rusya’ya gönderilirse bebeği büyük ihtimalle anne Olga Mirimskaya alacak. Baba Nikolay Smirnov’un özel uçakla KKTC’ye gönderdiği Rus avukat ve danışman ekibine karşılık, aktör ve yapımcı olan üvey abi Arcadiy Golubovich’in de adaya avukat, danışman ve koruma ordusuyla geldiği belirtiliyor.