Gazete Vatan Logo

Banu Küçükköylü kimdir (son hali)? Eski model Refia Banu Küçükköylü nereli, şu an nerede, kaç yaşında ve ne iş yapıyor, 1991 Türkiye güzellik yarışması BK kim, yaşıyor mu?

Banu Küçükköylü kimdir? Banu Küçükköylü ile ilgili aramalar son günlerde arttı. Vatandaşlar eski model Banu Küçükköylü’nün kim olduğunu merak ediliyor. Peki, 1991 Türkiye güzellik yarışması BK kim?

Banu Küçükköylü kimdir (son hali)? Eski model Refia Banu Küçükköylü nereli, şu an nerede, kaç yaşında ve ne iş yapıyor, 1991 Türkiye güzellik yarışması BK kim, yaşıyor mu?

Banu Küçükköylü vatandaşlar tarafından arama motorlarında en çok aranan isimlerden biri oldu. Banu Küçükköylü kimdir? Sorusuna yanıt aranamaya başlandı.

BANU KÜÇÜKKÖYLÜ KİMDİR?

Refia Banu Küçükköylü, eski modeldir. Küçükköylü'nün Galaxie Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Turizm İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi ve Luxe International Real Estate isimli şirketleri olduğu iddia edilse de Küçükköylü ile ilgili detaylı bilgi bulunuyor.

MİSS TURKEY YARIŞMASI HAKKINDA

Miss Turkey tarihte ilk olarak 2 Eylül 1929 yılında dönemin hükûmetinin desteği ile düzenlendi. Yarışma sonucu ilk Miss Turkey Feriha Tevfik oldu. Miss Turkey, 80'li yıllara kadar "Türkiye Güzellik Yarışması" olarak biliniyordu ve 1980 yılında tarihî bir değişiklik yapılarak ismini "Miss Turkey" olarak değiştirilmiştir.

Yarışma yeni adını aldıktan sonra ilk kazanan isim Fahriye Funda Aydoğdu oldu ve 1980 yılında "Miss Turkey" ismiyle yarışan ilk Miss World temsilcisi oldu. Miss Turkey, 2011 yılında birçok Latin ülkesine benzer bir televizyon formatı geliştirdi. Jüri ve konuk jüri tarafından yapılan elemeler sonrası seçilen yirmi finalist, haftalar boyu süren bir kamp hayatına girerek Türkiye'yi temsil edeceği uluslararası yarışmalar için hazırlanacaktı.

Haberin Devamı

2015 yılına kadar TV kanallarında yayınlanan Miss Turkey, 2016 yılında organizasyonun aldığı "dijitalleşme" kararı ile Instagram, Snapchat, YouTube gibi sosyal medya kanalları üzerinden yayımlanmaya başladı. Yarışma, 1980 - 1990 yılları arasında Güneş, Sabah, Tercüman, Bulvar gibi çeşitli gazetelerin sponsorluğunda yapıldı. 1990 yılında Türkiye'de özel televizyon kanallarının kurulması ile Magic Box, Show TV, Kanal D, Star TV, NTV, CNBC-e, FOX gibi kanallar yarışmanın tanıtımını ve yayıncılığını üstlendi.