Geri Dön
GündemAVM’ler kapanacak mı 25 Ocak? AVM’ler açık mı? AVM’ler kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte 25 Ocak AVM çalışma saatleri!

AVM’ler kapanacak mı 25 Ocak? AVM’ler açık mı? AVM’ler kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte 25 Ocak AVM çalışma saatleri!

AVM’ler kaçta kapanacak, bugün AVM’ler açık mı? İzlanda kışı tüm Türkiye’de hayatı felç etti. İstanbul olmak üzere birçok ilde etkili olan kar yağışı beraberinde birçok kararın alınmasına neden oldu. Kar yağışı sebebiyle 24 Ocak’ta kamu kurumlarının mesai saatleri değişmiş, İstanbul’a giriş çıkışlar kapatılmış, uçak ve otobüs seferleri durmuş, AVM’lerin kapanış saati de öne çekilmişti. Alışveriş için AVM’leri kullanan vatandaşlar ise arama motorlarına yöneldi ve AVM’lerin açık olup olmadığını sorgulamaya başladı. Peki, bugün AVM’ler kapalı mı, AVM’ler açık mı 25 Ocak?

AVM’ler kapanacak mı 25 Ocak? AVM’ler açık mı? AVM’ler kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte 25 Ocak AVM çalışma saatleri!

AVM’ler hakkında dün alınan karar sonrası bugün de AVM’ler için aynı kararın alınıp alınmadığı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu (Bilecik hariç), Güney ve İç Ege (Kütahya hariç), Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara'da yer yer gök gürültülü kar sağanağı, Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülmesi, Doğu Akdeniz ile İstanbul, Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Peki, AVM’ler açık mı, bugün AVM’ler kapalı mı? 25 Ocak AVM’ler kaçta açılıyor? AVM'ler kaçta kapanacak 25 Ocak?

AVM’ler bugün açık mı?

24 Ocak 2022 günü AVM’ler erken kapanmıştı. 24 Ocak 2022 tarihinde alınan önlemlere dair sosyal medya hesabından açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ‘’Kıymetli hemşehrilerim; İlimizde #Esenler, #Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışlar; yarın (SALI) 08.00’e kadar durdurulmuştur. Kıymetli Sürücüler,  İkinci bir duyuruya kadar; Trakya istikametinden #İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle İZİN VERİLMEYECEKTİR. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur. Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer; Çalar saat15.30’da SONA ERECEKTİR.’’ cümlelerini belirtmişti.

AVM’lerin çalışma saatine dair resmi bir açıklama İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagi'den geldi.  

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç sosyal medyadan yaptığı açıklamada İstanbul’da AVM'lerin bugün 13.00’ten sonra açılması konusunda tavsiyede bulunulmasında mutabakatın sağlandığını belirtti.

İstanbul’da yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, AVM’lerin açılış saati ile ilgili İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"İstanbul Valiliği’nin kararını dikkate alarak, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ve Birleşik Markalar Derneği Başkanları ile yapılan değerlendirme sonunda, İstanbul’da AVM’lerin bugün 13.00’ten sonra açılması konusunda tavsiyede bulunulmasında mutabakat sağlanmıştır"

AVM'ler kaçta açılıyor?

Bugün AVM'lerin 13.00’ten sonra açılması konusunda tavsiyede bulunulmasına karar verildi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler