Geri Dön
GündemAlperen Duymaz kimdir?

Alperen Duymaz kimdir?

Alperen Duymaz ekranlarda rastladığımız bu aralar Bodrum Masalı'nda yer alan karakter. Peki Alperen Duymaz kimdir? Alperen Duymaz'ın hayatı hakkında tüm ayrıntılar haberimizde yer alıyor...

Alperen Duymaz kimdir?

Oyunculuğu ile hayatımıza giren genç karakter Kanal D'de yayınlanmaya başlayan yeni dizi Bodrum Masalı ile ekranlarda görünmeye başladı. Peki Alperen Duymaz kimdir? Alperen Duymaz'ın kişisel hayatı ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

Alperen Duymaz kimdir?

1992 yılında Ankara'da doğan Alperen Duymaz, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile Kariyerine adım attı. Daha Sonra Acı Aşk dizisi ile kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı. Şimdilerde ise Bodrum Masalı dizisi ile ekranlara dönmeye hazırlanmaktadır.

Alperen Duymaz, Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile Kariyerine adım attı. Daha Sonra Acı Aşk dizisi ile kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı.

Genç ve yakışıklı oyuncu geçtiğimiz sezon Show Tv ekranlarında yayınlanan Acı Aşk dizisinde Ali karakteri ile ön plana çıkmıştır. Ayrıca Star Tv ekranlarında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde de rol almıştır.

Alperen Duymaz kimdir

Alperen Duymaz röportaj

* Yeni diziniz hayırlı olsun. Bodrum’da çalışmak nasıl?

– Teşekkürler. Bodrum’da çalışmak güzel ama pek de tadını çıkardığımı söyleyemeyeceğim, çünkü çalışıyoruz. Bir de bizim geldiğimiz aylarda daha sakindi burası, sonradan gittikçe kalabalıklaştı.

* Çekimler Bodrum’dan önce İstanbul’da başladı, değil mi?

– Evet, 15 gün İstanbul’da çekim yaptık, sonra Bodrum’a geldik. Dizide bizim ailemizin hikayesi Bodrum’da başlıyor.

* Buradaki hayata adapte olabildiniz mi?

– Evet, 5 aydır buradayım. Zaman çok hızlı geçiyor.

* Sıcaklarla aranız nasıl?

– Ben sıcağı seviyorum. Zaten ilk işimi de yazın çekmiştim, oradan tecrübeliyim. Sıkıntı yaşamıyorum.

YÜZÜCÜ OLMASI BENİ ZORLADI

* Gelelim canlandırdığınız karaktere… Bize biraz Ateş’ten bahseder misiniz? Nasıl biri?

– Ateş, 18 yaşında bir delikanlı. Yüzücü. Önceki işlerime göre en zorlandığım kısım oydu. (Gülüyor) Su aşığı. Öte yandan asi, hırslı bir karakter. Babasıyla sorunları var. Daha önce hiç para sıkıntısı çekmemiş hayatında. Ailesinin maddi durumu kötüleşince Bodrum’a geliyor ve gerçek hayatla yüzleşiyor.

* Bu karakter için bir ön çalışma yaptınız mı?

– Aslında çok fırsatım olmadı. Bu rol teklifi “Acı Aşk” dizisinin bitmesinden bir gün sonra geldi. O yüzden hemen provalara geçtik. Zaten ben herhangi bir metoda dayalı çalışmıyorum. Kendi içimde bulmaya çalışıyorum karakteri.

* Ateş 18 yaşında dediniz, siz kaç yaşındasınız?

– 24 yaşındayım.

* Ateş’le benzer yanlarınız var mı peki?

– Hayır, yok. O yüzden zorlandım galiba karakteri çıkarırken. 2,5 ay ciddi zorladı beni.

* Karaktere çalışırken, yakın çevrenizden ilham aldığınız kişiler oldu mu?

– Evet, benim de Ateş’in kafasında olan arkadaşlarım vardı. Onları hatırlamaya çalıştım. Hatırladıklarımla, karakterin üzerine koya koya bir şeyler çıkardım.

BEN DE ASİYDİM EVDEN KAÇARDIM

* Siz o yaştayken nasıldınız, asilik var mıydı sizde de?

– Çok fazla vardı hem de… Evden çok kaçtığım oldu. (Gülüyor) Babam öğretmen, otoriter biri. Okul konusunda baskı uyguluyordu bana. Ama ben pek takmıyordum. Sürekli başka şeylerle ilgileniyordum o zamanlar.

* Şimdi 24 yaşındasınız, olgunlaştınız mı?

– Sanırım yaşadığım süre içinde hiç “Ben olgunlaştım” diyemeyeceğim. Çünkü hep bir arayış içerisindeyim ve bundan da çok mutluyum. İnsan her gün yeni şeyler keşfediyor…

* Dizide Şevval Sam ve Timuçin Esen gibi iki önemli isimle başrolü paylaşıyorsunuz. Onlarla aranız nasıl?

– Şevval Sam annemi oynuyor. Aramız iyi. Ben ekibe en son dahil oldum, o yüzden çok korkmuştum nasıl olacak, enerjimiz tutacak mı diye. Çok güzel tuttu ilk andan itibaren. Anlaşmakta zorluk çekmedik.

Alperen Duymaz kimdir

MÜZİK MATEMATİKSEL BİR ŞEYMİŞ, YAPAMADIM

* Diziyi konuştuk, biraz da sizden bahsedelim. Oyunculuğa nasıl başladınız?

– Aslında oyunculuk benim hiç aklımda yoktu. Meslek lisesi mezunuyum. Mezun olduktan sonra müzik sınavlarına hazırlanmaya başladım. Kardeşim müzik öğretmeni, ondan özendim sanırım. Ama müzik çok matematiksel bir şeymiş, ben yapamadım. Bir dönem modellik yaptım. Sonra bir gün Ankara’da bir tiyatrocuyla karşılaştım ve onun sanat merkezinde derslere girmeye başladım. Ardından “Tatlı Küçük Yalancılar”ın ekibine dahil oldum ve dizi için İstanbul’a geldim.

* Oyunculuk eğitimi alıyor musunuz?

– İstanbul’dayken yurtdışından gelen oyuncu koçlarının workshop’larına gitmiştim.

* Sinema filmi teklifleri var mı?

– Vardı ama diziden dolayı olmadı. Sinema filminde oynamayı çok istiyorum. Ama ona geniş bir zaman ayırmak istiyorum. Tamamıyla ona adamalıyım kendimi…

Bodrum’da aşkı bulacak

* “Bodrum Masalı”nda Ateş’in aşkla tanışmasına da tanık olacak mıyız?

– Tam olarak anlatmayayım. Sürpriz olsun. Ama şunu söyleyeyim; Ateş Bodrum’a geldiğinde hayatın gerçeklerini görüyor ve o gerçeklerin içinde aşk da var.

Sakalsız halime iki hafta alışamadım

* Bu yeni dizi için imaj değişikliği yaptınız mı?

– Evet, daha önce sakalım vardı, kestim. İlk iki hafta alışamadım bu yeni görüntüme hatta. Arkadaşlarım da çok yabancıladı. (Gülüyor)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler