Geri Dön

Ali Babacan'ın sözlerine Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'dan yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ardından eski Pentagon yetkilisi Micheal Rubin ve FETÖ’cü bazı hesaplardan da Baykar ve Türk savunma sanayiine yönelik suçlamalar yapıldı. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, gelen saldırılar arasında korelasyon olduğunu dile getirdi. Bayraktar ayrıca, ‘Baykar hayatında ne devletten ne özel sektörden tek bir kuruş kredi kullanmamış bir firma.’ İfadelerini kullandı. Twitter'dan paylaşım yapan Selçuk Bayraktar ise, "Alçakça atılmış iftira ve yalanlara karşı hakkımızı sonuna kadar savunacağız!" tepkisinde bulundu.

Ali Babacan'ın sözlerine Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'dan yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir programda Baykar'ı hedef alarak "Devletin tüm imkanları tek şirkete aktarılıyor" demişti, Babacan'ın bu sözleri tartışmaya neden olurken, eski Pentagon yetkilisi Micheal Rubin de "Baykar'a ve diğer Türk firmalarına yaptırım düşünülmeli" çağrısı yaptı. Bazı FETÖ hesaplarından da Baykar'a yönelik suçlamalar yapılınca, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bayraktar söz konusu paylaşımında, "Komplo teorilerine hoş bakmam ama son iki günde; tescilli Türkiye düşmanı Michael Rubin'in, Baykar'a yaptırım çağrısı, kaçak FETÖ’cünün Youtube iftiraları, Ali Babacan ve yardımcılarının iftiraları, peş peşe gelen bu saldırıların arasında korelasyon mu var, yoksa nedensellik mi?” ifadelerine yer verdi.

Ali Babacanın sözlerine Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktardan yanıt

Bayraktar ayrıca, ‘Baykar hayatında ne devletten ne özel sektörden tek bir kuruş kredi kullanmamış bir firma.’ şeklinde konuştu.

"HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ"

Sosyal medyadan açıklama yapan Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar ise, "Baykar, birilerinin kirli siyasi ajandalarına malzeme olacak bir müessese değil. Buna izin vermedik, vermeyeceğiz! İdeal ve değerlerimizden asla taviz vermeden mücadelemizi sürdürecek; Alçakça atılmış iftira ve yalanlara karşı hakkımızı sonuna kadar savunacağız!" ifadelerini kullandı.