Gazete Vatan Logo

Ağrı'da kritik gelişme!

Ağrı'da kritik gelişme!

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Merkez İdari Kurul Üyesi Mehmet Mehdi Oğuz, "1 Haziran seçiminde belediye başkan adayımız adaylıktan istifa etmiştir. Yasal olarak yeni aday gösterme durumumuz bulunmadığından, pazar günkü seçimde belediye başkan adayımız olmayacak" dedi. Oğuz, partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart'ta yapılan seçimde AK Parti ve BDP'nin saldırı, şantaj ve hilelerinin yoğunluğu ile seçimlerde dürüstçe çalışma yaptıklarını ifade etti.
Seçim döneminde ihlaslı bir şekilde çalışan üye ve partililere teşekkür eden Oğuz, şunları kaydetti:

KİME DESTEK OLACAKLAR?

"Bize oy verip destek veren tüm Ağrılı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. 1 Haziran seçiminde belediye başkan adayımız adaylıktan istifa etmiştir. Yasal olarak yeni aday gösterme durumumuz bulunmadığından, pazar günkü seçimde belediye başkan adayımız olmayacak. Dolayısıyla sevenlerimizin tercihlerini de yönlendirmeden imanlarına, ahiretlerine faydalı olacak ve halka hizmet edecek olan adaya oylarını hür iradeleriyle vermelerini tavsiye ediyoruz. Allah'tan bu süreci halkımıza, milletimize ve Ağrı'mıza hayırlı kılmasını diliyoruz."

YALOVA'DA DA İKİ PARTİ ÇEKİLMİŞTİ

Yalova'da ise 1 Haziran pazar günü yapılacak olan belediye başkanlığı seçimleri öncesi İşçi Partisi'nden Yalova Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Irızak ve HEPAR'ın adayı Törehan Yıldırır, CHP adayı Vefa Salman'a destek olmak amacıyla adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.