Geri Dön
Gündem19 Mayıs etkinlikleri nerede? İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı!

19 Mayıs etkinlikleri nerede? İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu sene İstanbul’da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Kutlamaların ana buluşma noktası Maltepe Etkinlik Alanı, gün boyunca renkli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Deniz Tekin, Nova Norda, Redd, Cartel’den Kabus Kerim, Erci’E ve Batuflex ve Murat Boz konserleri bayram coşkusunu artıracak. Dans, video mapping ve drone gösterilerinin harmanlandığı muhteşem 19 Mayıs Gösterisi ise izleyenleri büyüleyecek. İstanbullular, gün boyu sürecek etkinliklerde; sanal gerçeklik, futbol, dart, dans, snowboard, kaykay parkuru, zumba, playsatation ve mixibike gibi aktivitelerle keyif dolu bir gün geçirecek. İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı!

19 Mayıs etkinlikleri nerede? İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı!

19 Mayıs coşkusu İstanbul’da yaşanacak. İBB, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  etkinlik programını açıkladı. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram şenliklerinde 4 gün boyunca konserler ve etkinlikler yapılacak. Toplu ulaşım bayram boyunca ücretsiz. İETT, etkinlik alanlarına ulaşım için ek seferler düzenleyecek. Peki, 19 Mayıs etkinlikleri nerede? İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu sene İstanbul’da coşkuyla kutlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin dört bir yanında programlar düzenleyecek.

ATLETİZM PİSTİ ŞENLİKLERLE AÇILIYOR

Maltepe Atletizm Pisti, 19 Mayıs günü açılıyor. Gençlerin kortej yürüyüşü ile başlayacak etkinlikler, bando ekibinin performansı ile devam edecek.

Açılışa İBBSK, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Şarık, Sancaktepe ve Momentum spor kulüpleri katılacak.

Açılış programına özel müsabakaların da yapılacağı programda; 400 m, 4x100 m ve 100 metre erkek engelli koşuları yapılacak. Erkeklerde uzun atlama, kadınlarda gülle atma ve özel sporcuların (Down Sendromlu) müsabakaları, izleyicilere heyecan dolu bir gün yaşatacak.

19 MAYIS KUTLAMALARI NEREDE YAPILACAK?

Bayram kutulamalarının buluşma adresi Maltepe Etkinlik Alanı olacak. Etkinliklerde Deniz Tekin, Nova Norda, Redd, Cartel’den Kabus Kerim, Erci’E ve Batuflex İstanbullularla buluşacak. Dans, video mapping ve drone gösterilerinin harmanlandığı özel 19 Mayıs Gösterisi yapılacak. Murat Boz konseri saat 21.30’da başlayacak.

Maltepe etkinlik alanındaki programlar tüm gün sürecek. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor İstanbul, ziyaretçiler için çeşitli etkinlik alanları oluşturdu. VR bisiklet alanı, (sanal gerçeklikle bisiklet sürme) unutulmaz anlar yaşatacak. Futbol, dart, dans, snowboard, kaykay parkuru, zumba, playsatation, mixibike ve grafitti alanları da yer alacak.

Maltepe Şehir Parkındaki şenlikler, 22-25 Mayıs tarihleri arasında da devam edecek.

İBB’DEN 19 MAYIS HEDİYESİ

İBB, 19 Mayıs Bayramı için İstanbullulara teknoloji hediye ediyor. İstanbul’un 9 bin erişim noktasında toplam 5 milyon kişiye günlük 1 GB ücretsiz internet hizmeti sağlayan İBB, bayram günü kotaları kaldırıyor. Milyonlarca İstanbullu sınırsız internetin keyfini çıkarabilecek.

19 MAYIS’TA ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ?

İETT, İstanbulluların Maltepe Etkinlik alanına ulaşımını kolaylaştırmak için ek seferler düzenliyor. Anadolu yakasında aşağıdaki hatlarla hizmet verilirken; Avrupa yakasından Metrobüs ve Marmaray’a entegre otobüs hatları konulacak. Tüm toplu ulaşım araçları bayram süresince ücretsiz olarak hizmet verecek.

19 Mayıs etkinlikleri nerede İşte İBB 19 Mayıs etkinlik programı