Geri Dön
Magazin16 yıllık hasret sona erdi! Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti

16 yıllık hasret sona erdi! Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti

Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda, Poll Production organizasyonu ile gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava konserleri, önceki akşam sahnesinde 16 yıl sonra ilk konserini veren Mahsun Kırmızıgül'ü ağırladı. Kırmızıgül, biletleri günler öncesinden tükenen konserde, müziği ve hikayeleri harmanladığı ‘Anlatacaklarım Var’ isimli muhteşem şovuyla sevenlerine hem müzik ziyafeti yaşattı hem de onları zamanda yolculuğa çıkardı.

16 yıllık hasret sona erdi! Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti

Mahsun Kırmızıgül, Kuruçeşme Açıkhava’da verdiği konserle 16 yıllık özleme son verdi. Gece için ‘Anlatacaklarım Var’ isimli özel bir şov hazırlayan sanatçı, konserine duygusal bir konuşmayla başladı.

"SİZLERE YENİDEN KAVUŞTUM"

Alkış yağmuru altında sahneye çıkan sanatçı sevenlerine "Uzun zaman sonra karşınızdayım. Sizlere yeniden kavuştuğum için çok mutluyum ve çok heyecanlıyım. Bu özel gecede geçmişten, şarkılardan, filmlerden, sevgiden, dostluktan, sevdadan, masum hikayelerden konuşacağız. İyi ki varsınız. Hoş geldiniz" cümleleriyle seslendi.

Mahsun Kırmızıgül, ‘Gül Senin Tenin’ şarkısıyla başlayan konserinde geçmişten günümüze en sevilen şarkılarının yanı sıra Neşet Ertaş, Erkin Koray, Edip Akbayram, Barış Manço gibi pek çok usta ismin eserlerini de seslendirdi.

16 yıllık hasret sona erdi Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti

ZAMAN YOLCULUĞU

Konser boyunca şarkı aralarında sevenleriyle sohbet eden sanatçı, onları zamanda bir yolculuğa da çıkardı. Misafirlerini 40 yıl öncesine götüren Kırmızıgül, ‘Eyvah Eyvah' şarkısını 10-12 yaşlarındayken söylediği bir video eşliğinde seslendirdi ve ‘Küçük Mahsun’ ile düet yaptı.

Konserinin sıra gecesi bölümünde türküler seslendiren Kırmızıgül’e dev bir koro eşlik etti.

16 yıllık hasret sona erdi Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti

ŞARKILARI ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA ARMAĞAN ETTİ!

Türkülerin ardından İstanbul’a gelişini ve Bergen ile tanışmasını anlatan Kırmızıgül, efsane isim Bergen’in 14 yaşındayken kendisini sahneye çıkardığını ve şarkının ardından ağladığını söyledi. Kendisine sanatçı olması için telkinde bulunan Bergen’in 'Sen Affetsen Ben Affetmem' ve 'Benim İçin Üzülme' adlı şarkılarını seslendiren Kırmızıgül, şarkıları şiddet mağduru tüm kadınlara ve Bergen’e hediye etti. Bu şarkılar sırasında barkovizyonda gösterilen Bergen ile düet yapan Kırmızıgül’e, tüm dinleyiciler telefonun ışıklarını yakarak eşlik etti.

16 yıllık hasret sona erdi Boğaz’da Mahsun Kırmızıgül fırtınası esti