Geri Dön

Yapı Kredi resmen duyurdu! Bir ilk gerçekleşti, döviz satışı...

Yapı Kredi harekete geçti. Yeni karar kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye'de ilk kez uygulanıyor. Döviz satışı ile ilgili önemli değişiklik Yapı Kredi tarafından devreye alındı. TCMB İhracat Genelgesi’nde yapılan değişiklikle, 3 Ocak 2022 tarihinden itibaren İhracat Bedel Kabul Belgesi (İBKB)’ye bağlanan dolar, euro ve sterlin döviz cinsi ihracat bedellerinin yüzde 25'inin TCMB tarafından ilan edilen ve işlem anında geçerli döviz alış kuru üzerinden Merkez Bankası'na satışı zorunluluğu getirilmişti.

Yapı Kredi resmen duyurdu! Bir ilk gerçekleşti, döviz satışı...

Yapı kredi resmen duyurdu. Büyük kolaylık sağlanıyor. Döviz satışları ile ilgili yeni gelişme vatandaşlar ile paylaşıldı. Yapı Kredi, hayata geçirdiği geliştirmeyle ihracatçı müşterilerinin Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden USD/EUR/GBP döviz cinslerinde İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB) düzenlerken, Merkez Bankasına döviz satışını işlem anında gerçekleştirerek otomatik olarak TL hesaplarına geçmesine olanak sağlayan ilk banka oldu.

Sektörde fark yaratmayı sürdürüyoruz

Yapı Kredi olarak işletmelerin her şartta işlerini konforlu bir şekilde sürdürebilmesi için dijital dünyanın avantajlarını sonuna kadar kullandıklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: ‘‘Dijital kanallarımızdaki yenilikler ve farklı alanlarda firmaların ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla, Yapı Kredi müşterisi olmanın ayrıcalıklarını yaşatıyoruz. Geniş işlem setine sahip dijital bankacılık kanallarımız sayesinde müşterilerimiz diledikleri yerden 7/24 bankacılık hizmetlerimize erişebiliyor. Müşterilerimize tüm kanallarımızdan kesintisiz hizmet sağlamak ve sunduğumuz müşteri deneyimiyle sınırları kaldırmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yapılan son geliştirmeyle, müşterilerimize Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden ihracat bedeli kabul belgesi (İBKB) düzenlerken belge tutarının yüzde 25’i oranında döviz satışı işlem onay anında geçerli olan Merkez Bankası döviz kurundan sonuçlandırılarak TL karşılığı hesaplarına aktarılıyor. Çağımızın gereği olan dijital bankacılık hizmetlerimizle ihracatçı firmaların zaman ve mekândan bağımsız olarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayarak büyümelerini destekleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde tüzel müşterilerimize yönelik geliştirmelerle dijital bankacılık hizmetlerimizin kapsamını daha da genişleteceğiz. Her alanda firmaları desteklemeye ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz.’’