Geri Dön
EkonomiSigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara fiyatları değişti mi? İşte güncel sigara fiyatları!

Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara fiyatları değişti mi? İşte güncel sigara fiyatları!

Sigara zammı sosyal medyada gündem oldu! Sigaraya yeni bir zam geleceği iddiaları üzerine yeni fiyat listeleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar’ın sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurmasıyla sigaraya gelecek zammın ne kadar olacağı merak ediliyor. Peki, Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara fiyatları değişti mi? İşte güncel sigara fiyatları!

Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara fiyatları değişti mi? İşte güncel sigara fiyatları!

Sigara ve alkollü ürünlere yeni zam bekleniyor. Sigara zammı ile ilgili açıklamayı Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar yaptı. Açıklamanın ardından sigara zammı sosyal medyada gündem oldu. Peki, Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara fiyatları değişti mi? İşte güncel sigara fiyatları!

SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu. Dündar, "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " dedi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş "Böyle bir zam yoktur şimdilik bilginiz olsun, sosyal medyada topic olmuş. Tabi bu gelmeyeceği anlamınada gelmez, zamları kanıksamayalım lütfen." açıklamasında bulundu.

SİGARA FİYATLARI DEĞİŞTİ Mİ?

Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı. Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, 2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle  JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapıldığını açıklamıştı.

EN UCUZ SİGARA NE KADAR? İŞTE GÜNCEL SİGARA FİYATLARI!

Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'yi gördü.

Davidoff (Burgundy, Ivory, White - 31,00 TL

Davidoff C Line Blue - 28,00 TL

Lark: 28,00

Chesterfield: 27,50 TL

Camel: 28 TL

LD: 27,5 TL

Marlboro Roll 50: 29,00 TL

Marlboro Edge: 29,00 TL

Imperial Classic Red - 28,00 TL

Marlboro Touch: 30,00 TL

Marlboro: 31,00 TL

Winston: 29 TL

West Grey SL (Uzun) 28,50,00 TL

Monte Carlo: 27,50 TL

Camel Slender: 27,50

Camel Yellow 100: 48 TL

Chesterfield: 27,50 TL

Parliament: 31,50 TL

L&M: 27,50 TL

Muratti: 29,00 TL

Muratti BLU: 28,00 TL

Lark: 28,00 TL

Kent Slims: 29 TL