Gazete Vatan Logo

Enerji fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama: Zamsız bir kış mümkün

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı canlı yayında enerji fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Zamsız bir kış mümkün. Bu kış enerji fiyatlarında herhangi bir artış öngörmüyoruz." ifadelerini kullandı.

Enerji fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama: Zamsız bir kış mümkün

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bir televizyon kanalında flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Enerjide geldiğimiz seviye sevindirici ve iftihar edici. Karadeniz gazını biz sisteme verdiğimizde hem milletimiz hem de devletimiz kazanacak. Çıkartacağımız gaz evlerin ihtiyacını ve son keşif ile daha fazlasını karşılayacak. Avantajları vatandaşımız lehine kullanacağız." diye konuştu.

HANELERDE DOĞAL GAZIN YÜZDE 75'İNİ DEVLET KARŞILIYOR

Doğal gazda devletin büyük bir destek verdiğini belirten Bakan Dönmez, "Savaş bitmeden radikal bir fiyat düşüşü beklemek doğru değil. Enerji krizinin aşılmasında da üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İstisnasız bütün hanelerde doğal gazın yüzde 75'ini devlet karşılıyor, yüzde 25'ini vatandaşa yansıtıyoruz. Kararlıyız, 2023'te de sübvansiyon oranları ile devam edeceğiz. Türk Akımı'ndan yıllık 15 milyar metreküp kadar gaz alabiliyoruz." dedi.

ENERJİ FİYATLARI

Enerji fiyatlarıyla ilgili konuşan Bakan Dönmez, "Zamsız bir kış mümkün. Bu kış enerji fiyatlarında herhangi bir artış öngörmüyoruz." ifadelerini kullandı.