Geri Dön
EkonomiEmlak vergisi ödeme tarihleri! Emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi 2021

Emlak vergisi ödeme tarihleri! Emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi 2021

Emlak Vergisi 2. taksiti için son ödeme tarihi sorgulanıyor. Emlak vergisi ödemeleri belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor. Bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor. Peki, Emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi 2. taksit ne zaman sona eriyor? İşte emlak vergisi ödeme tarihleri

Emlak vergisi ödeme tarihleri! Emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi 2021

Emlak vergisi nasıl ödenir, emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi ne zaman? Emlak vergisi kasım ayı taksitleri sorgulanıyor. Bina, arazi ve arsalar sahipleri tarafından her yıl iki taksitle ödenen Emlak vergisinde son günler yaklaştı.

EMLAK VERGİSİ SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri 30 Kasım’da sona eriyor.

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Emlak vergilerinin ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödeniyor. Emlak Vergileri Belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor. Bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

EMLAK VERGİSİ SORGULAMA

Emlak vergisi, e-Devlet sistemi üzerinden ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hizmet verdiği İnternet Vergi Dairesi’nden emlak vergisi sorgulayabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu web sitesi üzerinden emlak verginizi sorgulayabilir varsa emlak vergisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ayrıca bankaların cep şubesi uygulamalarından da emlak vergisi ödemesi yapılabilmektedir.

EMLAK VERGİSİ ÖDEME SORGULAMA

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler