Geri Dön

Bitcoin'deki tarihi düşüş sonrası kripto paralarda deprem! Dev borsa iflas başvurusu yaptı

Kripto paralarda son dakika gelişmesi. Bitcoin'deki tarihi düşüş deprem etkisi yarattı. Kripto para yatırımcıları endişeli. Dev kripto para borsası Voyager Digital, iflas başvurusu yaptığını açıkladı. İşte son dakika haberinin tüm detayları...

Bitcoin'deki tarihi düşüş sonrası kripto paralarda deprem! Dev borsa iflas başvurusu yaptı

Son dönemde Bitcoin'de yaşanan tarihi düşüşler kripto para borsalarını da vurdu. ABD merkezli kripto para şirketi Voyager Digital, iflas başvurusu yaptığını açıkladı.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; Voyager Digital'den yapılan açıklamada, ABD İflas Kanunu'nun 11'inci Bölümü uyarınca borçların yeniden yapılanma sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Bu süreçte şirketin günlük operasyonların desteklenmesi için likidite sağlayacak 110 milyon doların üzerinde nakit ve kripto varlığı olduğu belirtilen açıklamada, çalışanlara olağan şekilde ödeme yapılmasının ve belirli müşteri programlarının kesintiye uğramadan sürdürülmesinin amaçlandığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Voyager Üst Yöneticisi Stephen Ehrlich, platformdaki varlıkların korunması ve müşteriler dahil olmak üzere tüm paydaşlar için değer maksimizasyonu için en iyi yolun kapsamlı yeniden yapılanma olduğunu belirtti.

Ehrlich, son birkaç ay içinde kripto para piyasalarındaki oynaklığın ve kripto yatırım fonu Three Arrows Capital'ın temerrüde düşmesinin Voyager Digital'in bilinçli ve kararlı adımlar atmasını gerektirdiğini vurguladı.