Geri Dön

Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin kaç dolar?

Kripto para piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin yüzde 8'den fazla düştü. Bitcoindeki düşüşün ardından milyonlarca yatırımcı Bitcoin Peki, Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin kaç dolar? İşte detaylar...

Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin kaç dolar?

En büyük kripto para birimi Bitcoin'de hareketlilik devam ediyor. Bitcoin yüzde 8'den fazla düşünce yatırımcılar da gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Kazakistan'da meydana gelen protestolar, kripto para piyasasını etkiledi. Bitcoin, dünyanın en büyük ikinci madenci konumunda bulunan Kazakistan’daki faaliyetlerinin aksaması nedeniyle yüzde 8’den fazla düşerek 43 bin doların altında işlem gördü. Peki, Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin kaç dolar? İşte detaylar...

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR?

Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Kazakistan’da geçtiğimiz günlerde başlayan protesto gösterileri, kripto para piyasasını da derinden etkiledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, dünyanın en büyük ikinci madenci konumunda bulunan Kazakistan’daki faaliyetlerinin aksaması nedeniyle geriledi. Bitcoin, yüzde 8’den fazla düşerek 41 bin doların altında işlem gördü.

Kazakistan’daki olaylar nedeniyle Bitcoin madencilerinin yüzde 15’inin internet erişimini kaybettiği belirtilirken, ülkede internet hizmetinin sorunlu olduğu aktarıldı. NetBlocks İnternet Gözlemevi izleme grubundan elde edilen verilere göre, internet bağlantı seviyelerinin ülke genelinde normal seviyelerin sadece yüzde 5'inde sorunsuz olarak sağlandığı vurgulandı.

BİTCOİN'DE EN ÖNEMLİ ÜRETİCİ KAZAKİSTAN!

2021 yılının Mayıs ayında Çin hükümetinin Bitcoin madencilerine koyduğu yasağın ardından, Kazakistan’a gelen madencilerin ülkeyi seçme nedeni hem konum olarak yakınlık hem de ülkenin büyük bir enerji üreticisi olmasıydı.

Kazakistan, tek değişken maliyetlerinin tipik olarak enerji olduğu düşük marjlı bir sektörde rekabet eden madenciler için büyük bir teşvik olan, ucuz ve bol miktarda enerji sağlayan kömür madenlerine ev sahipliği yaptığı için halihazırda dünyanın en büyük ikinci Bitcoin üreticisi konumunda bulunuyor.

BİTCOİN KAÇ DOLAR?

Bitcoin şu anda, 41.707,20 dolar yani 578,05,46 seviyesinden işlem görüyor.