Gazete Vatan Logo

Benzine indirim var mı, motorine indirim geldi mi? Güncel akaryakıt fiyatları

Benzine indirim geldi mi, motorine indirim var mı? Petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası benzine yine indirim geliyor. En son gelen indirimle benzinin litresine 1 lira 55 kuruş indirim gelmişti. İşte güncel akaryakıt fiyatları…

Benzine indirim var mı, motorine indirim geldi mi? Güncel akaryakıt fiyatları

Brent petrol fiyatı, özellikle ABD Başkanı Joe Biden'ın Suudi Arabistan ziyaretinin arından 100 doların altına inmişti. Brent petrolün varilinin fiyatı 101 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Petrol fiyatlarındaki düşüş, akaryakıt fiyatlarına da etkiledi. Benzine indirim geliyor.

Benzine indirim var mı?

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzinin litre fiyatına 18 Temmuz Pazartesi gecesinden itibaren 96 kuruş indirim yapılacak.

Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle 14 Temmuz’da da benzine 1 lira 55 kuruşluk indirim gelmişti. Motorin ve LPG için ise şu anda bir indirim söz konusu değil.

İndirimle birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 23,66 TL’den 22,70 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 23,78 TL’den 22,82 TL’ye gerileyecek.

Motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 25,37 TL, Ankara 25,48 TL ve İzmir’de 25,50 TL seviyesinde bulunuyor.