Gazete Vatan Logo

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kritik seviyenin altına indi, benzin ve motorin...

Petrol ve akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Dünya piyasalarında petrol fiyatları merak ediliyor. Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle dalgalı seyrine devam eden petrol fiyatları uluslararası piyasalarda iniş ve çıkışlara neden oluyor. Brent petrolün varil fiyatı son günlerde düşüş trendine girdi. Uluslararası piyasalarda dünkü kapanış göre yüzde 5 değer kaybetti. Geçtiğimiz günlerde aylar sonra ilk defa 100 doların altın düşen petrol, bugün bir kez daha kritik sınırın altına geriledi. Öte yandan Geçtiğimiz günlerde yapılan benzin ve motorin indirimi açıklamaları ardından araç sahipleri akaryakıt fiyatlarında yaşanan son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Motorin fiyatlarına 8 Temmuz Cuma günü 2 lira 10 kuruş indirim yapılması sonrasında Kurban Bayramı'nın ilk günü zam haberi gelmişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kritik seviyenin altına indi, benzin ve motorin...

Rusya-Ukrayna Savaşı sonrasında 135 dolar seviyelerine kadar çıkan, geçtiğimiz haftalarda ise yeniden 125 doları test eden brent petrolün varil fiyatı, 25 Nisan'dan bu yana ilk kez 100 doların altına düşmüştü.

Brent petrolün varil fiyatı bugün de 100 doların altına geriledi. Bu gerilemede Çin'deki koronavirüs vaka artışları sonrası getirilen kısıtlamaların fiyatlar üzerinde etkisi olduğu belirtiliyor.

ZAM SONRASI İNDİRİM BEKLENTİSİ

Öte yandan Motorin fiyatlarına 8 Temmuz Cuma günü yapılan indirim sonrasında 9 Temmuz'da yeniden zam gelmişti. Brent petrol piyasasındaki düşüş hareketleri ile gözler yeni günde zam sonrası güncel benzin fiyatlarına çevrildi.

İŞTE GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI...

İSTANBUL

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 25,19 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 25,40 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 10,49 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 25,18 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 25,37 TL

Haberin Devamı

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 10,72 TL

ANKARA

Ankara'da benzin litre fiyatı 25,30 TL

Ankara'da motorin litre fiyatı 25,49 TL

Ankara'da LPG litre fiyatı 10,74 TL

İZMİR

İzmir'de benzin litre fiyatı 25,32 TL

İzmir'de motorin litre fiyatı 25,50 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı 10,43 TL