Geri Dön

Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri ne zaman alınacak? Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen atama takvimi!

20 bin öğretmen atama başvuruları ve mülakatları tamamlandı. Öğretmenlerin sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından itiraz süreci de 22 Ağustos’ta sona erdi. 20 bin öğretmen alımı ile ilgili süreç devam ederlen Kabine toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 Eylül'de atamalarını yapacağımız 20 bin öğretmenin 7 bin 500'den fazlasını okul öncesi öğretmenliğe tahsis ettik.” Açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili açıklamasının ardından gözler MEB tarafından yayınlanacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı tercih tarihlerine çevrildi. Adaylar MEB sözleşmeli öğretmenlik tercih kılavuzunun yayınlanıp yayınlanmadığını araştırıyor. Peki, Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu açıklandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercihleri ne zaman? MEB atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 20 bin öğretmen atama takvimi!

Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri ne zaman alınacak? Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen atama takvimi!

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili süreç devam ediyor. Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının 1 Eylül’de tamamlanacağını açıkladı. Bu açıklamaların ardından gözler MEB tarafından başlatılacak tercih dönemine çevrildi. Adaylar, 20 bin öğretmen alımı tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. Peki, Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu açıklandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercihleri ne zaman? MEB atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 20 bin öğretmen atama takvimi!

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

MEB tarafından yayınlanan 20 bin öğretmen atama takvimine göre, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 27-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH KILAVUZU 2022 YAYINLANDI MI?

Adaylar, MEB tarafından açıklanacak tercih kılavuzunu bekliyor. Atama tercihlerinin 27 Ağustos'ta başlayacağı göz önüne alınırsa tercih kılavuzunun da en geç bu hafta açıklanması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yayınlanan takvime göre, 20 Bin sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 1 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

MEB 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri ne zaman alınacak Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman yapılacak 20 bin öğretmen atama takvimi

İŞTE ATAMA KONTENJANLARI

En fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla; 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu. Bunun yanı sıra 288 beden eğitimi, 193 Arapça, 202 coğrafya, 480 fen bilimleri, 306 fizik, 177 felsefe, 450 İngilizce, 232 kimya, 467 rehberlik, 351 sosyal bilgiler, 345 tarih, 616 Türk dili ve edebiyatı ve 552 Türkçe öğretmeni de alım yapılacak bazı alanlar oldular.