Geri Dön

Sen Oku Diye başvuruları nasıl yapılır, İBB Sen Oku Diye tablet bilgisayar başvuru şartları nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) eğitimde fırsat eşitliği sunmak için şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği "Sen Oku Diye" Projesi'ne başvurular 9 Ekim'e kadar yapılabilecek. İBB ''Sen Oku Diye'' kampanyasının devamında tablet dağıtımına başladı. Başvuruların ne zaman, nereye yapılacağını hangi şartların taşınması gerektiği merak konusu oldu. İşte, İBB Sen Oku Diye tablet yardım başvuruları hakkında merak edilenler…

Sen Oku Diye başvuruları nasıl yapılır, İBB Sen Oku Diye tablet bilgisayar başvuru şartları nelerdir?

İBB'nin "Sen Oku Diye" Projesi'ne başvuruların başladığı bildirildi. İBB'den yapılan açıklamaya göre, eğitim desteğinde, 100 bin öğrenciye 500 lira maddi katkı sunulacak. İstanbul'daki ilkokul, ortaokul, lise ve iyileştirme merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören şehit çocuğu, yetim, öksüz, engelli öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda 1 kereye mahsus nakdi destek yapılacak.

Sen Oku Diye başvuruları nasıl yapılır?

"Sen Oku Diye" projesine başvurular, "istanbulsenin.istanbul/ibb" adresinden gerçekleştirilecek.

İstanbul'da ikamet etme şartının arandığı destekten faydalanmak için istenen başvuru genel koşullarına "https://senokudiye.ibb.istanbul/" adresinden ulaşılabiliyor.

2022 - 2023 Eğitim öğretim döneminde gerçekleşecek olan eğitim başvuruları 13 Eylül 2022 ve 9 Ekim 2022 arasında gerçekleşecektir. 

İBB tablet yardım şartları nelerdir?

- TC vatandaşı olmak

- Öğrencinin İstanbul'da ikametgah ediyor olması

- Yardım alacak öğrencinin yetim, öksüz, engelli ya da şehit çocuğu olması

- Öğrencilerin eğitim sürecine normal olarak devam ediyor olması

- Devlet okulu ya da özel okullarda yüzde 100 eğitim alıyor olmak

- Engeli olan çocukların ilköğretim, lise ya da MEB tarafından onaylı kurslarda eğitim görüyor olması

Başvuru yapacak olan öğrencilerin girmesi gereken bazı bilgiler vardır. Bunlar; ebeveyn ya da mahkeme kararı ise vasi olarak atanan kişinin İBAN numarası, tablet desteği için başvuru yapacak olan öğrencinin 5 yaşını doldurmuş olması halinde üst sınır bulunmamaktadır. Son olarak ise istenen evrakların hatalı ya da yanlış olması durumunda SMS ile bilgilendirmek adına cep telefonu gerekmektedir.