Geri Dön

MEB duyurdu! Uzman ve başöğretmenlik sınavı başvuruları uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu! Uzman öğretmen ve başöğretmen sınavları için başvuru süreci uzatıldı. MEB’ten yapılan açıklamada, Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavı'na başvuru işlemlerini tamamlayamayanlara yeni hak tanındığı duyuruldu. Peki, Uzman ve başöğretmenlik sınavına başvuru nasıl yapılır? Uzman öğretmen ve başöğretmen sınavı son başvuru tarihi ne zaman? İşte detaylar…

MEB duyurdu! Uzman ve başöğretmenlik sınavı başvuruları uzatıldı!

MEB duyurdu! Uzman öğretmen ve başöğretmen sınavları için başvurusunu yapamayan adaylara yeni hak tanındı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavı başvuru süreci uzatıldı.

UZMAN ÖĞRETMEN VE BAŞÖĞRETMEN SINAVI SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvurular, 6 Ekim 2022 tarihi saat 23.59'da tamamlanmıştı. Öğretmenlerden gelen yoğun talep üzerine söz konusu başvuruyu tamamlayamayanlara 12 Ekim 2022 tarihi saat 23.59'a kadar başvuru yapabilme hakkı tanındı.

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SINAV BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Uzman ve başöğretmenlik unvanı için sınav başvurusunda bulunanlar ile sınavdan muaf olanların başvuru sonuçları açıklandı.

BAŞVURU SONUCU İTİRAZLARI ALINACAK

Uzman Öğretmenlik/Başöğretmenlik Eğitim Programı ve Yazılı Sınav Takvimi uyarınca 11-17 Ekim tarihleri arasında başvuru değerlendirme sonuçlarına itirazlar alınacak.

Değerlendirme sonuçlarına yapılan itirazlar 31 Ekim'de sonuçlandırılacak; yazılı sınava katılacaklar,  1 Kasım 2022 tarihinde ilan edilecek.

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, 19 Kasım 2022'de 81 ilde gerçekleştirilecek.