Geri Dön

MEB duyurdu! LGS örnek soruları yayımlandı! İşte kasım ayı LGS örnek soruları indirme linki ve videolu çözümleri!

MEB kasım ayı LGS örnek sorularını yayımladı. MEB’ten yapılan açıklamada, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınava yönelik hazırlanan kasım ayı örnek soru kitapçığı yayımlandığı ve bu ay ilk kez örnek soruların videolu çözümlerinin de paylaşıldığı duyuruldu. İşte kasım ayı LGS örnek soruları indirme linki ve videolu çözümleri!

MEB duyurdu! LGS örnek soruları yayımlandı! İşte kasım ayı LGS örnek soruları indirme linki ve videolu çözümleri!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS örnek sorularını yayımladı. 2022-2023 eğitim öğretim yılında LGS kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin kasım ayı örnek soruları, öğrencilerin erişimine açıldı.

LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞINDA 7 DERSTE 45 SORU YER ALIYOR

Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldı.

İLK VİDEOLU ÇÖZÜMLER DE PAYLAŞILDI

8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay paylaşılan örnek sorulara ilişkin bu kez önemli bir yeniliğe de imza atıldı. Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve sınava hazırlık yapan tüm öğrencilere destek olmak için kasım ayı örnek sorularıyla birlikte ilk kez soruların çözümlerine ilişkin videolar da paylaşıldı.

EKİM AYINDAN BU YANA BİN 510 SORU PAYLAŞILDI

Kasım ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı, 1.510'a ulaştı.

Kasım Ayı LGS Sözel Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.

 Kasım Ayı LGS Sayısal Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.

 Kasım Ayı LGS Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için tıklayınız.

 Kasım Ayı LGS Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için tıklayınız.