Geri Dön
EğitimİBB burs sonuçları açıklandı mı? İBB genç üniversiteli burs sonuçları ne zaman açıklanacak, İBB bursu ne zaman yatacak? İBB burs sonuçları sorgulama!

İBB burs sonuçları açıklandı mı? İBB genç üniversiteli burs sonuçları ne zaman açıklanacak, İBB bursu ne zaman yatacak? İBB burs sonuçları sorgulama!

İBB genç üniversiteli burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İBB bursuna başvuru yapan öğrenciler merakla sonuçların açıklanıp açıklanmadığını, ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Eğitim öğretim dönemi içerisinde 3 taksit şeklinde ödenen burs başvurular 5-22 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Başvuru sonuçları açıklandı. Peki, İBB genç üniversiteli bursu 2021 ne zaman yatacak? İBB burs sonuçları sorgulama…

İBB burs sonuçları açıklandı mı? İBB genç üniversiteli burs sonuçları ne zaman açıklanacak, İBB bursu ne zaman yatacak? İBB burs sonuçları sorgulama!

İBB bursu ne zaman yatacak, İBB burs sonuçları açıklandı mı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından üniversite öğrencilerine "İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı" ismiyle yılda 3 taksit şeklinde burs veriliyor. 5-22 Ekim tarihlerinde başvuru yapan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi merakla bekleniyor. İşte İBB burs sonuçları sorgulama...

İBB BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2021-2022 İBB burs başvuruları sonuçları açıklandı.

Başvuruları kabul edilen öğrenciler, 'gencuniversiteli.ibb.istanbul' adresi üzerinden duyurulacak. Ayrıca, öğrenciler İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından SMS ile bilgilendirilecek.

İBB BURSU NE KADAR?

İBB bursu 3 taksit halinde ödeniyor. İlk taksit 1200 TL, ikinci taksit 1000 TL ve üçüncü taksit ise 1000 TL olarak hesaplara yatırılıyor.

İBB BURSU BAŞVURU ŞARTLARI

* T.C. vatandaşı olmak

* Öğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul'da ikamet etmesi

* Önlisans veya Lisans öğrencisi olmak

* Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak

* Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak

* Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması

* Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak.

İBB BURSUNDAN KİMLER YARARLANAMAZ?

* Açık öğretimde okuyanlar

* Uzaktan öğretim görenler

* Ücretli değişim programında bulunanlar

* 25 yaşından büyükler

* Öğrenim görüyorken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar

* Yüz kızartıcı bir sebeple hüküm giyenler

* Yüksek lisans ve doktora öğrencileri

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler