Geri Dön
EğitimHafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık sınavı sonuçları adaylar tarafından merak ediliyor. Kur'an kurslarında ve dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlar için hafızlık sınavi ile ilgili takvim daha önce açıklanmıştı. Peki, Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Diyanet tarafından Kur'an kurslarında ve dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlar için hafızlık sınavı yapılmıştı. Adaylar, hafızlık sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. Peki, Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

HAFIZLIK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar; “Hafızlık Tespit Sınavı” sonuçlarını 21 Eylül 2022 tarihi itibariyle https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx adresi üzerinden öğrenebilecekler. Sınavda başarılı olarak belge almaya hak kazanan öğrenciler “Hafızlık Belgeleri” eğitim gördükleri Kur’an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılarak belge almaya hak kazananların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI!