Geri Dön
EğitimEKPSS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM EKPSS sonuçları bugün açıklanır mı, ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM EKPSS sonuçları bugün açıklanır mı, ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı, sonuçları ne zaman açıklanır? EKPSS tercih sonuçları merakla bekleniyor, gözler ÖSYM'den gelecek açıklamaya çevrildi. 24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak sınavın başvuru kılavuzu 27 Ocak 2022 tarihinde yayımlandı. 27 Ocak-15 Şubat 2022 tarihleri aralığında başvurular alınacak. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? İşte ÖSYM EKPSS yerleştirme sonuçları nasıl, nereden öğrenilir?

EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM EKPSS sonuçları bugün açıklanır mı, ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 5-14 Ocak 2022 tarihlerinde tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, EKPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Devlet memuru olmak isteyenler EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? sorularına yanıt arıyor. İşte EKPSS yerleştirme sonuçları hakkındaki detaylar…

EKPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK, BUGÜN AÇIKLANIR MI?

EKPSS tercih sonuçları henüz açıklanmadı, geçen EKPSS tercihleri sonuçlar ise 26 Ocak'ta açıklanmıştı.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kurumlar yerleştirme bilgilerini, elektronik ortamda mevcut erişim şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet erişim şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM Çağrı Merkezinden (444 67 96) erişim şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Yerleştirme yapılırken sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS'de alınan puanlar kullanılacaktır. Yerleştirmelerde geçerliliği devam eden birden fazla EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim düzeyinden almış olduğu en yüksek EKPSS puanı dikkate alınacaktır. Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirileceklerdir. İlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu tercih eden adayların puanının eşit olması halinde diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadrolara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadroya yerleşememiş olacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler