Geri Dön

6 Kasım ne sınavı var, hafta sonu sınav var mı? Pazar günü sınav saatleri ne?

KPSS lisans ve önlisans oturumları geçtiğimiz haftalarda uygulandı. ÖSYM takvimine göre sıra KPSS ortaöğretime geldi. Peki, 6 Kasım ne sınavı var, Pazar günü sınav saatleri ne?

6 Kasım ne sınavı var, hafta sonu sınav var mı? Pazar günü sınav saatleri ne?

6 Kasım Pazar günü ÖSYM tarafından uygulanan KPSS ortaöğretim sınavı var. 81 ilde ortaokul, lise ve üniversite binalarında yapılan sınavlarda, okul önleri kalabalık olunca vatandaşlar 6 Kasım ne sınavı var? Sorusuna yanıt arıyor.

6 Kasım ne sınavı var?

6 Kasım Pazar günü ÖSYM KPSS ortaöğretim sınavı uygulanacak. Saat 10.15'te başlayacak sınav, 130 dakika sürecek.

2022-KPSS ortaöğretim sınavı için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri

06 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavına (2022-KPSS Ortaöğretim) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 06 Kasım 2022 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebilecektir. "Geçici Kimlik Belgesi" dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.