Gazete Vatan Logo

MEB duyurdu! Öğretmen atama ve sonuç takvimi belli oldu! Öğretmen atamaları ne zaman olacak? 20 bin öğretmen alımı başvurusu ne zaman?

MEB duyurdu. 20 bin öğretmen ataması ile ilgili süreç belli oldu. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı. Öğretmen atama ve sonuç takvimi belli oldu. Bakan Özer, 20 bin öğretmen atama sürecine ilişkin takvimin yayımlandığını bildirerek ön başvuruların 18-26 Temmuz tarihinde, atamaların ise 1 Eylül'de yapılacağını açıkladı. Peki, Öğretmen atamaları ne zaman olacak? 20 bin öğretmen alımı başvurusu ne zaman? İşte 20 bin öğretmen atama takvimi

MEB duyurdu! Öğretmen atama ve sonuç takvimi belli oldu! Öğretmen atamaları ne zaman olacak? 20 bin öğretmen alımı başvurusu ne zaman?

MEB son dakika açıkladı! 20 bin öğretmen ataması ile ilgili süreç resmen başlıyor. Öğretmen atamalarına ilişkin takvim paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı. Bakan Özer, öğretmen atamalarına ilişkin öğretmen atama ve sonuç takvimini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden atama takvimi paylaşıldı. Peki, Öğretmen atamasi ön başvuruları ne zaman alınacak? Öğretmen atamaları ne zaman? İşte detaylar…

ÖĞRETMEN ATAMASİ ÖN BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacağını söyledi.

 BAKAN ÖZER ATAMA TAKVİMİ PAYLAŞTI!

29 Temmuz'da adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilan edileceğini bildiren Özer, atama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

 "Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçları ise 16 Ağustos 2022'de açıklanacak.

 17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar, 22 Ağustos sonuçlandırılacak.

 Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

 Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022'de açıklanacak."

ATAMA İŞLEMLERİNDE HANGİ KPSS PUANI GEÇERLİ OLACAK?  

Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak.

 Atama takvimine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Bakan Özer, "Atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Başvurular, bayram sonrası alınacaktır. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 

MEB duyurdu Öğretmen atama ve sonuç takvimi belli oldu Öğretmen atamaları ne zaman olacak 20 bin öğretmen alımı başvurusu ne zaman