Gazete Vatan Logo

Putin kabine toplantısında Türkiye'ye tatile giden bakanı azarladı: Neden aptalı oynuyorsun?

Ukrayna'daki savaşın uzaması ve uygulanan yaptırımlarla zor günler geçiren Rusya'nın lideri Vladimir Putin, bakanlarla görüntülü görüştü. Görüşme sırasında daha önce Türkiye'ye tatile gelen Ticaret ve Sanayi Bakanı Denis Manturov'u görevini aksatmakla suçlayan Putin, 'Neden aptalı oynuyorsun?' dedi.

Putin kabine toplantısında Türkiye'ye tatile giden bakanı azarladı: Neden aptalı oynuyorsun?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2023 yılının ilk toplantısında Başbakan Yardımcısı Denis Manturov'a "Neden aptalı oynuyorsun?" diyerek çıkıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni yılın ilk toplantısını video konferans aracılığıyla gerçekleştirdi. Rusya Başbakanı Mihail Milustin'in de bulunduğu toplantının açılış konuşmasında Ukrayna'dan ilhak edilen Zaporijya, Herson, Donetsk ve Luhansk bölgeleri için hükümetten ek fon çıkarmalarını emreden Putin, aynı zamanda Rus ordusunun ihtiyaçlarının karşılanması için hükümetin daha fazla sorumluluk almasını istedi. Putin'in konuşmasının ardından Rus Devlet Havayolu Şirketi Aeroflot'a sağlanacak olan hava araçlarına yönelik bilgi veren Rusya Başbakan Yardımcısı Denis Manturov, "Talimatınız üzerine geçtiğimiz yıl filoya yeni uçakların katılmasını hükümetin onayına sunduk. Onay kabul edildi. 2023 ile 2025 yılları arasında Aeroflot'a 63 uçak (34 adet superjet, 18 adet MS-21, 11 adet Tu-214) teslim edilmesi planlanıyor. Planın uygulanması için bu yıl ulusal varlık fonuna 175 milyar ruble (48 buçuk milyar TL) tahsil edilecek" diyerek çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Haberin Devamı

Putin kabine toplantısında Türkiyeye tatile giden bakanı azarladı: Neden aptalı oynuyorsun

Manturov'un raporunun ardından Putin, verdiği talimatın uygulanmasında gecikmeler yaşandığını söyleyerek, "Bu ne zaman çözülecek? Denis Valentinovich, her şeyiniz hazır ama sözleşme yok. Size söylüyorum. Sözleşme olmadığını biliyorum. Neden aptalı oynuyorsun? Sözleşmeler ne zaman yapılacak? Şirket yöneticileri bana sözleşme olmadığını söylüyor. Toplantıyı burada bitirelim" şeklinde konuştu.

Putin kabine toplantısında Türkiyeye tatile giden bakanı azarladı: Neden aptalı oynuyorsun

Manturov'un sözleşmelerin 3 ay içinde tamamlanacağını söylemesinin ardından Putin, çalışmanın 1 ay içinde tamamlanması emrini vererek, "Bu işi 1 ay içinde tamamlamanızı istiyorum" dedi.

Putin, hükümet üyeleri ile toplantısına gündemdeki diğer konularla devam etti.

Putin kabine toplantısında Türkiyeye tatile giden bakanı azarladı: Neden aptalı oynuyorsun

TARTIŞMALI TÜRKİYE TATİLİ

Rus basını Manturov'un yeni yıl tatili için Türkiye'ye geldiğini yazdı. Bu nedenle pek çok kişi 'Manturov'un başını Türkiye tatili yaktı' yorumunda bulundu.