Geri Dön

Prens Philip görevi bırakıyor!

İngiltere Buckingham Sarayı'nda yapılan bir 'acil' toplantı haberi ortalığı birbirine kattı. Resmi açıklamada 'saray çalışanlarının toplantıya çağrıldığı' söylendi ama sosyal medya kullanıcıları bunun bir oyalama olduğunu düşünüyor. Prens Philip'in tüm Kraliyet görevlerinden çekildiği ilan edildi.

Prens Philip görevi bırakıyor!

Kraliyet ailesinin Londra'daki resmi ikametgahı olan Buckingham Sarayı'ndan sızan bir 'acil toplantı' haberi İngiltere'yi karıştırdı.

Buckingham Sarayı'ndan AP haber ajansına yapılan resmi açıklamada, "Kraliyet çalışanları toplantı için çağrıldı. Endişe edilecek bir şey yok" dendi.

Twitter'da endişeye yol açan habere tepkiler büyüdü. Kullanıcılar BBC'nin bunu neden yayınlamadığını sorarak bunun bir oyalama olduğunu söylediler.

Resmi açıklama Daily Mail'in Kraliyet çalışanlarına alışılmadık toplantı haberi sonrasında geldi. Haber 91 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth ile 95 yaşındaki eşi Prens Philip'in sağlığı ile ilgili dedikodulara yol açtı.

Daha sonra gelen bir son dakika haberine göre, toplantının nedeninin Prens Philip olduğu açıklandı. Buckhingam Sarayı'ndan yapılan açıklamada Kraliçe Elizabeth'in ise yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceği bildirildi.

EMEKLİLİĞİNİ İLAN ETTİ

Edinburgh Dükü Prens Philip, gizli acil durum toplantısının ardından tüm kraliyet görevlerinden çekileceğini bildirdi.