Gazete Vatan Logo

Herkes bunu konuşuyor! Çoban köpeği sürüye saldıran 8 çakalı öldürdü

Kimse bu kadarını beklemiyordu. Herkes bu kahraman çoban köpeğini konuşuyor. Her şey sadece 30 dakika sürdü. Çiftçi çoban köpeğini ve manzarayı görünce gözlerine inanamadı. İşte haberin detayları...

Herkes bunu konuşuyor! Çoban köpeği sürüye saldıran 8 çakalı öldürdü

ABD'nin Georgia eyaletindeki kahraman çoban köpeği, koruduğu sürüye saldıran çakal sürüsünü öldürdükten sonra tedavi görüyor.

Great Pyrenees cinsinden 20 aylık bir köpek olan Casper, vahşi hayvanlarla 30 dakikadan fazla süren kanlı bir mücadele verdi ve sonunda 8 çakal öldü.

Çiftçi John Wierwiller, vahşi mücadelede derisi ve kuyruğunun bir kısmı parçalanan çoban köpeğinin cesaretini takdir etti.

Decatur'dan Wierwiller, Fox5'e, köpeğinin kavgadan sonra kaçtığını fakat iki gün sonra yaralı halde eve döndüğünü söyledi.

Wierwiller, "Yaralı olduğunu biliyorduk çünkü kuyruğunun parçalarını, kanını ve başka şeyler bulduk, bu yüzden endişelendik" dedi. "Bana 'Patron, ne kadar kötü göründüğüme bakmayı bırak, sadece benimle ilgilen' der gibi bakıyordu."

Çiftçi Facebook'ta, acil durum veterinerlerinin Casper'ın boynundaki yaraları başarıyla kapatabildiğini yazdı.

Bu gerçekten harika çünkü yara çok açık olmadığında enfeksiyonu kontrol etmek çok daha kolay ve her şey yolunda giderse o bölgede deri nakline ihtiyacı olmayacak.

Haberin Devamı

LifeLine Hayvan Projesi, çoban köpeğinin hastane masraflarını karşılamak için 15 bin dolardan fazla para topladı.

Öte yandan Kaliforniya eyaletinde, Los Angeles'taki evinin önünde bir çakalın saldırısına uğrayan iki yaşındaki kız çocuğu tedavi görüyor.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, çakalın yeni yürümeye başlayan çocuğu çenesiyle yakalayıp kaldırımda metrelerce sürükledikten sonra babası Ariel Eliyahuo'nun hayvana saldırdığı ve onu kovaladığı anlar yer alıyor.

Independent Türkçe'de Eliyahuo, KTLA'ya eşi Shira'yla birlikte çocuğu anaokuluna götürdükten sonra Woodland Hills'teki evlerine vardıklarını ve çocuğu arabanın yanına bıraktıklarını söyledi.

Çocuğun yardım için çığlık attığını duyan Eliyahuo, ilk başta çocuğun düşmüş olabileceğini düşündü. Çakal çocuğu bacaklarından ısırıp yüzüstü sürüklerken, Eliyahuo hayvanı korkutup kaçırmak için İbranice bağırdı.

Los Angeles Times'a göre Los Angeles'ta çakal saldırıları giderek sıklaşıyor ve bu yıl LA County'de 7 çakal saldırısı meydana geldi.

Haberin Devamı