Geri Dön

Resmi Gazete'de yayımlandı! Yüzlerce bekçi alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı, 26 ilde istihdam edilmek üzere 1250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre de bekçi adaylarında aranan özellikler belirtildi. İşte tüm detaylar...

Resmi Gazete'de yayımlandı! Yüzlerce bekçi alınacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 2023/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınavı ilanında, adaylar başvurularını 18 Ocak - 3 Şubat tarihlerinde "www.pa.edu.tr" sitesinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını oluşturabilecekler.

İŞTE BEKÇİ ADAYLARINDA ARANAN ŞARTLAR

Adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması, en az 167 santimetre boyunda olması, beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması, ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla askerliğini yapmış olması, 31 yaşından gün almamış olması, başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmaması, başvuru yaptığı il sınırları içerisinde ön başvuruların son günü itibarıyla son 1 yıldır veya daha fazla süredir ikamet ediyor olması şartı koşuluyor.

Resmi Gazetede yayımlandı Yüzlerce bekçi alınacak

Aranan özellikler ve diğer başvuru şartları ile il kontenjanlarına ilişkin tüm detaylara "www.pa.edu.tr" adresi üzerinden erişebilecek.