Geri Dön
Çalışma HayatıPMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi PMYO sonuçları sorgulama ekranı!

PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi PMYO sonuçları sorgulama ekranı!

PMYO sonuçları açıklandı mı, PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) mülakat sonuçları merakla bekleniyor. 25 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında ön başvuruları alınan PMYO alımlarının sonuçları araştırıyor. Peki, Polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte PMYO sonuçları sorgulama ekranı ve diğer detaylar…

PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi PMYO sonuçları sorgulama ekranı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen PMYO mülakatları sona erdi, gözler mülakat sonuçlarına çevrildi. PMYO mülakat sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. www.pa.edu.tr adresi üzerinden açıklanacak sonuçların ne zaman belli olacağı duyuru sayfası üzerinden takip ediliyor. Peki, PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte PMYO sonuçları sorgulama…

PMYO MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacak olan PMYO mülakat sonuçları için tarih henüz verilmedi.

Geçtiğimiz yıl referans alındığında PMYO mülakat sonuçlarının bu yıl da kasım ayımda açıklanması bekleniyor.

PMYO DEĞERLENDİRMELERİ NASIL YAPILIYOR?

Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekir.

Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziksel yeterlilik sınavı puanının % 25’i, mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8’inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

Polis Meslek Yüksek Okulu giriş puanına göre erkek, kadın ve Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Sınav sonuçları Başkanlığın internet sitesinden duyurulur.

Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla TYT’den alınan puan, mülakat puanı, fiziksel yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

PMYO MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA