Geri Dön

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alacak! İşte başvuru kılavuzu!

ÖSYM duyurdu! KPSS-2021/2 tercih başvuruları başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı da, KPSS ile taşra ve merkez teşkilatında görev yapmak üzere avukat, defterdarlık uzman yardımcısı, büro personeli, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile tekniker pozisyonlarında toplam 436 personel alacak. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hazine ve Maliye Bakanlığı başvuru şartları!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alacak! İşte başvuru kılavuzu!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alacak! KPSS-2021/2 tercihleri kapsamında alınacak personel için tercihler ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, taşra teşkilatı için KPSS yerleştirmeleriyle 50 Hazine avukatı alınacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Atama yapılacak yerler ÖSYM tarafından yayımlanırken, başvurular 29 Aralık'ta sona erecek. Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna tercih işlemlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecekler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alacak İşte başvuru kılavuzu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alacak İşte başvuru kılavuzu


TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

BAKANLIK 136 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Ayrıca, taşra teşkilatı için 250 defterdarlık uzman yardımcısı alımı yapılacak. Alınacak sözleşmeli personel sayısı ise merkez teşkilatı için 38 büro ve 13 destek personeli, 5 koruma ve güvenlik görevlisi, 15 tekniker ve taşra teşkilatı için 65 avukat olarak belirlendi.

Defterdarlık uzman yardımcılığı ve sözleşmeli personel sınavlarına ilişkin çalışmalarda ise ilan aşamasına gelindi.

Bakanlık, 2020-2021 döneminde farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere 3703 kadro için sınavlar gerçekleştirmişti.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN