Geri Dön
Personel AlımıDiyanet duyurdu! Personel alımında başvuru süresi uzatıldı!

Diyanet duyurdu! Personel alımında başvuru süresi uzatıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu. 7 bin 800 personel alımı için 20 Ekim'de ilana çıkan Diyanet, personel alımı başvurularını 26 Kasım'a kadar uzattığını duyurdu. Peki, Diyanet personel alımı başvurusu uzatıldı mı? İşte Diyanet 7 bin 800 personel alımı başvuru şartları!

Diyanet duyurdu! Personel alımında başvuru süresi uzatıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı 7800 personel almak için 20 Ekim'de ilana çıkmıştı. Diyanet, personel alımı için başvuruları 26 Kasım'a kadar uzattı. İlana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı 4-B sözleşmeli 1.500 Kur'an kursu öğreticisi, 5.600 İmam-hatip ve 700 Müezzin-kayyım alımı olmak üzere toplam 7 bin 800 personel alımı yapacak.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!

Diyanet'ten konuya dair yapılan açıklama

2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (KKÖ, İ-H, M-K) Alım Sınavı Başvuru Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru

2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (KKÖ, İ-H, M,K) Alımı Sınavına başvuru süresi 26.11.2021 tarihi saat 16:30'a kadar uzatılmıştır.

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 08.11.2021-26.11.2021 (saat 23:59) tarihleri arasında "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden yapılacak. Yükseköğrenim mezunu adayların lisans ve ön lisans öğrenim durumları elektronik ortamda tespit edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

3. Başvurunun son günü itibariyle unvan gruplarına göre tabloda belirtilen öğrenim durumlarına sahip olmak,

4. 2020 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

5. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

6. Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

7. Halen Başkanlığımız teşkilatında personel alımı yapılacak unvanlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

* Adaylar sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

* Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler