Geri Dön

Vergi Müfettişi Maaşları 2023: En yüksek, en düşük vergi müfettişi maaşı ne kadar? Vergi Müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Maliye Bakanlığına bağlı olarak çalışan kamu personeli olan vergi müfettişleri her yıl ocak ve temmuz ayında enflasyon oranına bağlı olarak zam alıyor. Kişinin medeni hali, çocuk sayısı, eşinin çalışıp çalışmadığı, kıdemi ise vergi müfettişinin maaşını etkileyebiliyor.

Vergi Müfettişi Maaşları 2023: En yüksek, en düşük vergi müfettişi maaşı ne kadar? Vergi Müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Vergi müfettişliği kamuya bağlı bir müfettişlik görevidir. Vergi Müfettişi pozisyonunda çalışanların kariyerleri ilerledikçe maaşları da artıyor. Peki, En yüksek, en düşük vergi müfettişi maaşı ne kadar? Vergi Müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

En yüksek, en düşük vergi müfettişi maaşı ne kadar?

Vergi müfettişi maaşları 12.000 ila 15.000 TL arasında değişebilmektedir. 

2023 vergi müfettişi maaşı ne kadar?

2023 vergi müfettişi maaşları henüz belli olmadı.

Vergi müfettişi olma şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Üniversitelerin 4 senelik eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İktisat ve İdari Bilimler fakültelerinden lisans derecesinde mezun olmak,

KPSS sınavının yapıldığı yılda 35 yaşını aşmamış olmak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun, 48. Maddesinde yazılan suçlardan hüküm giymemiş olmak,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması,

Akıl sağlığının yerinde olması,

Kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması,

KPSS puan türünden yeterli puanı almış olmak,

Vergi müfettiş yardımcısı olarak 3 sene görev yapmış olmak,

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavdan yeterli puanı almak, vergi müfettişi olarak atanabilmek için adaylarda aranan şartlardır.