Geri Dön
MemurEGM tayin sonuçları açıklandı! Emniyet’te 35 bin 874 personelin atamaları tamamlandı!

EGM tayin sonuçları açıklandı! Emniyet’te 35 bin 874 personelin atamaları tamamlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) duyurdu! 35 bin 874 personelin atamaları tamamlandı! EGM tayin sonuçları ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğünce 2022 yılı Genel Atama çalışmaları çerçevesinde, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam (35.874) personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiştir.” denildi. Peki, EGM tayin sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

EGM tayin sonuçları açıklandı! Emniyet’te 35 bin 874 personelin atamaları tamamlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tayin sonuçları açıklandı! Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğünce 2022 yılı Genel Atama çalışmaları çerçevesinde, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam (35.874) personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiştir.”

35 BİN 874 PERSONELİN ATAMALARI TAMAMLANDI

EGM tayin sonuçlarına göre, 1'inci bölgeden 2'nci bölgeye 16 bin 957, 2'nci bölgeden 1'inci bölgeye 17 bin 02, 2'nci bölgeden 2'nci bölgeye 1.893 personelin atama işlemleri yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM) yapılan açıklama şu şekilde:

“Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki yeni düzenleme ile beraber illerin görev sürelerinin düşürülmesi sonucunda, birinci ve ikinci şark görevinde bulunan (7.500) civarında personelimiz batı illerine dönmeye hak kazanmış olup, bunlar arasından batı illerine atanmak isteyenlerin atamaları yapılmıştır.

Ayrıca ikinci şark görevini bitirmiş olan (7.688) personelden, (4.928) personelimiz eski çalıştıkları iller de dahil olmak üzere, büyük oranda ilk tercihlerine atamaları yapılmış, (2.760) personelin ise talepleri doğrultusunda ipkaları yapılmıştır.

Yönetmelikte yapılan değişiklik çerçevesinde, çocukları 7. Sınıf, 11. Sınıf ve üniversitede son sınıfa geçecek olan (4.089) personelimizin ipka talepleri kabul edilmiştir.

Halen şark görevinde olan ancak yönetmelikte yapılan düzenleme ile şark görevinden muaf tutulan (268) şehit ve gazi yakınımız, tercihleri doğrultusunda istedikleri yerlere atanmışlardır.

Ayrıca teşkilat mensuplarımızdan (50) yaş ve üzeri olan (6.705) personelimizin ipkaları talepleri doğrultusunda kabul edilmiştir.”

POLİS TAYİN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Polis tayin atama sonuçları, başvuru yapan polislerin cep telefonu numaralarına SMS yöntemi ile gönderilecek. Ayrıca sonuçlara, POLNET sistemi üzerinden de erişim sağlanabilecek.