Geri Dön
EmekliEmekliler temmuz zammını ne zaman alacak? SSK ve Bağkurlulara zamlı emekli maaşlar ne zaman ödenecek?

Emekliler temmuz zammını ne zaman alacak? SSK ve Bağkurlulara zamlı emekli maaşlar ne zaman ödenecek?

Zamlı maaşlar ne zaman alınacak, zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekliler enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından zamlı maaşlarının ne zaman hesaplara yatacağını araştırmaya başladı. Kamu personeli 8 Temmuz'da zamlı maaşlarını aldı, emeklilere zamlı maaşlar ise henüz yatmadı. Peki, emeklilere zamlı maaşlar ne zaman yatacak 2022? Zamlı emekli maaşları ne zaman ödenecek?

Emekliler temmuz zammını ne zaman alacak? SSK ve Bağkurlulara zamlı emekli maaşlar ne zaman ödenecek?

Zamlı emekli maaşları ne zaman ödenecek, emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli ve memurun maaş artışı 4 Temmuz'da açıklanan ilk 6 aylık enflasyona göre belli oldu. Memur ve memur emeklisinin maaşına yüzde 41.69 oranında zam yapıldı, SSK ve Bağkur emeklileri ise yüzde 42.35'lik zam aldı. Zamlı maaşlar ise henüz hesaplara yatmadı. Peki, Zamlı maaşlar ne zaman alınacak?

Emekli maaşı ne kadar oldu?

Yeni düzenlemeyle en düşük emekli maaşı olan 3 bin 500 liraya çıktı. 

ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Kamu personeli 8 Temmuz'da zamlı maaşlarını aldı. Ancak 1 ila 14 Temmuz arasını kapsayan dönem için zamlı maaş farkları bayram sonrasına bırakıldı. Memur emeklilerin maaş farkları da henüz hesaplara yatmadı.

Hesaplara yatmayan SSK ve Bağkur emeklilerinin temmuz ayı maaşları da yarından itibaren başlıyor.

SSK emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emekli kart numarasının son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde, 7 olanlar ayın 18'inde, 5 olanlar ayın 19'unda, 3 olanlar ayın 20'sinde, 1 olanlar ayın 21'inde, 8 olanlar ayın 22'sinde, 6 olanlar ayın 23'ünde, 4 olanlar ayın 24'ünde, 2 olanlar ayın 25'inde, 0 olanlar ayın 26'sında maaş alıyor.

BAĞKUR emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emekli kart numarasının son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde, 3, 1 olanlar ayın 26'sında, 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde, 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alıyor.