Geri Dön
EmekliEmekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geliyor...

Emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geliyor...

Emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Detaylar belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı. 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağının altını çizen Erdoğan, 'Emeklilerimizin haklarında iyileştirmeler sağlanacak' dedi.

Emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geliyor...

Emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında emeklilere bütçe imkanları zorlanarak önemli iyileştirmeler yapıldığını ve yapılmaya da devam edileceğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

Emekliler için eziyet olan fiş toplama mecburiyeti vardı, onu da kaldırdık. Vergi iadesi yerine emeli aylıklarına yüzde 4-5 iade yaptık. 2018'de Ramazan ve Kurban bayramlarında yılda 2 bayram için 2 bin lira bayram ikramiyesi vermeye başladık, 1000-1000. Bu tutarı 2021'de toplam 25 milyar lira bayram ikramiyesi ödedik. En düşük emekli aylığını dosya bazında 1500 liraya çıkardık. Emeklilerimize verilen bayram ikramiyeleriyle 2002-2021 döneminde emekli aylıklarına reel olarak yüzde 44 ile yüzde 388 oranında artış sağlamış olduk. 2002'de emekli sayımız 6.5 milyondu, 2021 Ekim itibarıyla 13.5 milyona ulaştı. 6. dönem toplu sözleşmede 3600 ek gösterge düzenlemesinin 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmasını da kararlaştırdık. Yürürlüğe girmesiyle faydalanacak öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi, emeklilerimizin haklarında iyileştirmeler sağlanacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler