Geri Dön
EmekliEmekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?

Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?

Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Emekli maaşı alanlara bankalardan özel fırsatlar bulunuyor. Emekli maaşlarına bankaların getirdiği promosyon ödemesiyle birlikte neredeyse bir maaş kadar promosyon veriliyor. Bankalar tarafından emekliye sunulan bu seçenek mevcut bankada kalma şartıyla her emekliye ödeniyor. Süresi dolanlar da bankaların emekli promosyonu miktarlarına bakarak yeni bankalarını belirliyor. Pek çok kişi de bankaların promosyon seçeneklerinden faydalanmak için emekli maaşının başka bankaya taşınması sğrecini araştırıyor. Peki, Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor? İşte detaylar…

Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?

Türkiye’de milyonlarca emekli bulunuyor. Bankalar tarafından emeklilere de pek çok hizmet sunuluyor. Bunlardan en önemlisi de maaşını bankaya taşıyana verilen emekli promosyonları. Mevcut bankada kalma süresini tamamlayan emekliler, banka değişi,kliği yapabiliyor ve emekli promosyonu seçeneklerinden faydalanabiliyor. Peki, Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor? İşte detaylar…

EMEKLİ MAAŞI TAŞIMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Emekli aylığı banka veya banka şubesi değişikliğini internet üzerinden bankaya gitmeden de yapabilirsiniz. Banka veya PTT şube değişikliği talepleri “www.turkiye.gov.tr” internet adresine T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile yapılacak giriş sonrasında gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer 4A SGK maaşı alınıyorsa, bankaya taşınması işlemi yaparken izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

– 4A hizmetleri,

– 4A banka ve adres değişikliği kısmını seçmeniz gerekmektedir.

Eğer 4B Bağ-Kur maaşı alınıyorsa, aynı işlem için izlenecek adımlar:

– 4B hizmetleri,

– 4B banka ve adres değişikliği menülerini takip etmeniz gerekmektedir.

Eğer 4C Emekli Sandığı maaşı alınıyorsa, bu maaşın bankaya taşınmasında da:

– 4C hizmetleri,

– 4C banka değişikliği menülerini takip etmeniz gerekmektedir.

HANGİ BANKA NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU VERİYOR?

Bankalar emeklileri müşteriler için kıyasıya yarışa girdi. Özel bankalar ve kamu bankaları maaşını 3 sene zamanınca aynı bankadan alma sözü veren emeklilere promosyon ödemesi yapılıyor.

TEB

TEB, emekli maaşını TEB’e taşıyan müşterilerine yönelik yeni emekli kampanyasını başlattı. Emekli maaşını 36 ay boyunca TEB’den almayı taahhüt eden ve taahhüt süresi boyunca en az iki adet otomatik fatura ödeme talimatı bulunduran emekli maaş müşterileri 3.750 TL’ye varan nakit promosyon kampanyasından faydalanabilecek.

AKBANK

Emekli olup maaşınızı Akbank’a taşıdıktan sonra 3 yıl maaş alma sözü verenlere 3.500 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

GARANTİ BBVA

Garanti BBVA emeklilere 2.750 TL promosyon sunuyor. Ayrıca emekli yakınlarını davet eden tüm Garanti BBVA müşterilerine, her bir yakını için 250 TL nakit ödül veriliyor.

İŞ BANKASI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile mevcut maaşını İş Bankası’ndan almakta olan, ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını 1 Nisan -30 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerli kampanya çerçevesinde İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 2.500 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor.

Promosyon ödemesi maaş miktarına göre yapılıyor.

1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 2.250 TL,

1.500 - 2.500 TL arası (2.500 TL hariç) maaşlar için 2.375 TL,

2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 2.500 TL ödeniyor.

VAKIFBANK

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. arasında imzalanan Protokol kapsamında sigortalı ve hak sahiplerine ilk bağlanan gelir/aylık ödemeleri ile emekli ikramiyelerinin ve Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında gelir/aylık alanlara promosyon ödemesi yapılıyor.

Ne kadar promosyon ödemesi yapılıyor?

1 (bir) aya isabet eden emekli maaşı tutarı;

1.500.-TL’ye (1.500.-TL hariç) kadar olanlara 3 yıl için toplam 500.- TL,

1.500 - 2.500.-TL (2.500.-TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 625.- TL

2.500.-TL ve üzeri olanlara 3 yıl için toplam 750.- TL

3 (üç) yıllık süre için peşin ve nakdi olarak promosyon ödemesi yapılıyor.

YAPI KREDİ

3 yıl boyunca emekli maaşlarının yatırılması için Yapı Kredi’yi tercih eden emekliler, 3.000 TL’ye varan nakit promosyon fırsatı kampanyasından 30 Haziran’a kadar yararlanabiliyor. Kampanya kapsamında maaşlarının yatırılması için Yapı Kredi’yi seçen emekliler, hiçbir ek koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.499 TL’ye kadarsa 1.850 TL, 1.500 ile 2 bin 499 TL arasındaysa 2 bin 300 TL, 2 bin 500 TL’nin üzerindeyse 2 bin 750 TL nakit promosyon kazanıyor. Ayrıca, maaşını Yapı Kredi’ye taşıyan emekliler, 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı vermeleri durumunda maaş baremi bağımsız 100 TL ek nakit ödül kazanma fırsatı yakalıyor.

DENİZBANK

Promosyon ödemesi emekli maaş tutarı dikkate alınarak yapılıyor.

Aylık 1.500 TL altında maaş alanlara 675 TL,

Aylık 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 850 TL,

2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 1.000 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

Banka tarafından açıklanan tutarlar 30 Haziran tarihine kadar geçerli.

FİNANSBANK

Finansbank, emeklilere 2.750 TL'ye varan promosyon imkanı veriyor. Maaşını taşıyana ayda iki kez başka banka ATM’lerinden bedava para çekme, internet bankacılığından bedava EFT/TL havale gibi imkanlar sunuyor.

ZİRAAT BANKASI

SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini bankadan alan müşterilere banka tarafından;

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL,

1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL,

2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

HALKBANK

Emekli maaşını Halkbank aracılığıyla alan veya maaşını bankaya transfer eden tüm SGK emeklileri, maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank aracılığı ile alma taahhüdü karşılığında promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. 750 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

ING

Emekli maaşını ING'ye taşıyanlara maaşa göre 2.750 TL'ye varan ek şartsız nakit promosyon veriliyor. Maaşını taşıyanlar 5 emekli arkadaşını daha ING'li yaparsa ek olarak 1.250 TL'ye varan promosyonun sahibi oluyor. Yani, toplamda emekliler 4.000 TL'ye varan promosyon kazanma imkanı elde ediyor.

ŞEKERBANK

Maaş ödemesini Şekerbank’a taşıyan emekliler 2,000-TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabilecek.

0-1.499 TL aralığında maaş alan müşterilerimize 1.500 TL, 1.500 TL-

2.499 TL aralığında maaş alan müşterilerimize 1.750 TL,

2.500 TL ve üzerinde maaş alan müşterilerimize ise 2.000 TL nakit promosyon ödemesi ödemesi yapılacaktır.