Geri Dön
EmekliEmekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Emekli maaş farklarının yatıralacağı tarih!

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Emekli maaş farklarının yatıralacağı tarih!

Temmuz ayında 2022 yılının ilk 6 aylık enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından memur emeklilerine ödenecek zam farkı da belli oldu. Milyonlarca memur emeklisinin gözü kulağı ödenecek zam farklarına çevrilirken, ödemelerin hangi tarihte yapılacağı merak ediliyor. Peki, Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Memur maaş farklarının yatıralacağı tarih!

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Emekli maaş farklarının yatıralacağı tarih!

Memur emeklisinin maaş farklarının hangi tarihte ödeneceği merak ediliyor. Temmuz ayının başında TÜİL tarafından açıklanan 2022 yılı ilk 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından maaşlara yapılacak zam da belli olmuştu. Gözler şimdi de maaş farklarının ödeneceği tarihe çevrildi. Peki, , Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Memur maaş farklarının yatıralacağı tarih!

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayramdan önce gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada zamlı memur maaşlarının, yaşlı ve engelli aylıklarının bayramdan önce ödeneceğini duyurmuştu. Emekli maaşı ödemelerinin öne çekildiği ile ilgili bir açıklama yapmamıştı.

Erdoğan'ın memur maaşları hakkındaki açıklaması şu şekilde; "Temmuz ayı memur maaşları Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek. Türkiye büyürken, gelişirken, güçlenirken, 85 milyon vatandaşımızın bilaistisna her birinin buradan payına düşeni almasını temin etmek boynumuzun borcudur."