Gazete Vatan Logo

Whatsapp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır? Whatsapp ekran görüntüsü almayı engelleme adımları…

WhatsApp geçtiğimiz aylarda ekran görüntüsü gizlilik özelliğini kullanıma sundu. Güncelleme ile kullanıcılar WhatsApp’ta ekran görüntüsü alamayacak. Video formatındaki ekran görüntü kaydına da izin verilmeyecek. Peki WhatsApp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır, ekran görüntüsü almak neden engellendi?

Whatsapp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır? Whatsapp ekran görüntüsü almayı engelleme adımları…

WhatsApp geçtiğimiz aylarda ‘’Daha Fazla Gizlilik, Daha Fazla Koruma ve Daha Fazla Kontrol Sağlayan Yeni Özellikler’’ adlı bir makale yayınladı ve makalenin en dikkat çeken özelliği ekran görüntüsü almanın engellenmesi oldu. Peki, Whatsapp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır?

Whatsapp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır?

Facebook'un kurucusu Mark ZUCKERBERG bu tarz çalışmaların kullanıcıları güvende olduğunu hissetirmek ve onların hassas verilerini kötü niyetli insanlardan korumak için planlandığını söyledi.

Bundan böyle "bir kez görüntüle" seçeneği eşliğinde yayımlanan medya içeriklerinin (fotoğraf ve video) ekran görüntüsü alınamayacak ve / veya videosu çekilemeyecek. Bu iki işlemden herhangi birini yapmak isteyenlerin ekranında "Ekran Görüntüsü Engellendi" başlığı altında şu uyarı mesajı gelecek: "Daha fazla gizlilik için bu ekran görüntüsü engellendi."

Whatsapp ekran görüntüsü engelleme nasıl yapılır Whatsapp ekran görüntüsü almayı engelleme adımları…

Ayarlar > Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimici > Çevrimici olduğumu kimler görebilir