Gazete Vatan Logo

Google 2021 arama trendleri! Google’da en çok ne arandı? 2021’de Türkiye en çok neyi merak etti?

Dünyaca ünlü arama devi Google Türkiye’de 2021 yılında en çok aranan konu ve isimleri açıkladı. Google arama trendlerinde EBA başı çekerken, aranan ünlü isimler arasında ilk sırayı Mesut Özil aldı. Peki, Google’da en çok ne arandı? 2021 yılında Türkiye en çok neyi merak etti? İşte 2021 Google arama trendleri…

Google 2021 arama trendleri! Google’da en çok ne arandı? 2021’de Türkiye en çok neyi merak etti?

Google 2021 yılı Türkiye’de en çok aranan konu başlıklarını paylaştı. Koronavirüs salgınıyla birlikte internette geçirilen vakit arama sonuçlarına yansıdı. Google arama trendlerinde konularda EBA ilk sırada yer aldı. Mesut Özül ise Türkiye’nin en çok merak edilen isimlerinin başında geldi. Peki, Google’da en çok ne arandı? 2021 yılında Türkiye en çok neyi merak etti? İşte 2021 Google arama trendleri…

GOOGLE’DA EN ÇOK NE ARANDI?

Arama motoru Google, 2021'de en çok aranan kelimleri paylaştı. En çok aranan konularda ilk sırada "EBA giriş" yer aldı. Google arama trendleri listesinin ikinci sırasında ise dünya genelinde trend olan Güney Kore dizisi Squid Game yer aldı. Açık öğretim liselerine ilişkin aramalar da listede üçüncü sırada yer alırken, dördüncü sırasında ise Fenerbahçeli futbolcu Mesut Özil var. Türkiye’nin gündemine oturan Elmalı Davası da 2021'de en çok yapılan beşinci sorgu oldu.

TÜKİYE’DE EN ÇOK ARANAN İSİMLER KİMLER?

En çok aranan isimler listesinin başında ise Mesut Özil bulunuyor. Fenerbahçeli oyuncu Türkiye genelinde en çok merak edilen isim oldu.

Haberin Devamı

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt listenin ikinci sırasında yer aldı. En çok aranan kelimelerle paralel olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye'nin en çok merak ettiği üçüncü isim oldu. Listenin dördüncü sırasında Galatasaray'a başkan seçilen Burak Elmas, beşinci sırada ise Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci var.

Bu listeye bakıldığında Türkiye'nin en çok merak ettiği isimlerin spor dünyasında yer aldığını söylemek mümkün. Futbolun ağırlığı sporda öne çıkıyor.

EN ÇOK ARANAN DİZİLER

En çok aranan dizilerin zirvesinde ise bir yabancı yapım bulunuyor. Squid Game sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde 2021'in en çok izlenen yapımları arasında yer aldı. Squid Game'i sırasıyla Sadakatsiz, Aşk Mantık İntikam, Masumiyet ve Yargı takip ediyor.

2021’DE KAYBETTİKLERİMİZ

Hayatını kaybeden ünlü isimler de çok arandı. Sorgu sırası Rasim Öztekin, Doğan Cüceloğlu, Sezai Karakoç, Başak Cengiz ve Oğuz Yılmaz oldu.  Listede ünlü olmayan tek isim Başak Cengiz oldu. Genç kadın geçici olarak geldiği İstanbul'da samuray kılıçlı saldırıyla hayatını kaybetmişti.

Haberin Devamı

Cengiz'in ölümü Türkiye'de erkek şiddeti ve kadınların güvenliği tartışmalarını yeniden alevlendirmişti.

EN ÇOK ARANAN SORU ÖBEĞİ ‘KİM’ OLDU!

Kim başlığı altında ise farklı konular öne çıktı.

1) Survivor Kim Elendi

2) Masterchef Kim Kazandı

3) Şampiyon Kim

4) Camdaki Kız Hayri Kim

5) Galatasaray Başkanı Kim Oldu

SAĞLIKTA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR!

Google'ın Nasıl Geçer olarak adlandırdığı sağlık sorgularında ise ilk sırayı Burun Akıntısı Nasıl Geçer aldı. Listede, Grip Nasıl Geçer, Öksürük Nasıl Geçer, Arpacık Nasıl Geçer ve Pişik Nasıl Geçer aramaları kendine yer buldu.  Nasıl sorusuna damgasını vuran başlık ise corona virüs oldu. Covid-19'la ilgili aramalar listenin ilk sırasını doldurdu. Son sırada ise "Su Diyeti Nasıl Yapılır" yer aldı.

‘NE ZAMAN?’ SORULARI ÖNE ÇIKTI!

Tıpkı Nasıl sorusu gibi Ne Zaman sorularının da merak konusu Covid-19'la birlikte gelen yeni normal yaşam oldu.

Haberin Devamı

İşte en çok merak edilen "Ne Zaman" sorguları...

1) Okullar Ne Zaman Açılacak

2) Kabine Toplantısı Ne Zaman

3) Yasaklar Ne Zaman Bitiyor

4) Tam Kapanma Ne Zaman

5) Kafeler Ne Zaman Açılacak

EN ÇOK ARATILAN YEMEK TARİFLERİ

Yemek tariflerinde ise en çok merak edilen Güllaç oldu. Ramazan ayında tüketilen bu tatlıyı Soğuk Baklava, Taco, Tulumba ve Sufle sorguları takip etti. İlk beş sıranın dördünde tatlılar yer aldı.