Şampiy10
Magazin
Gündem

PİKTES öğretmenlerine kadro gelecek mi, PİKTES temizlik personeli kadroya alınacak mı? PİKTES öğretmen, güvenlik ve temizlik işçisi!

Suriyeli öğrencilerin öğrenimlerini devam ettirmelerini sağlayan, Avrupa Birliği fonlarıyla ilerletilen PİKTES projesi kapsamındaki öğretmen, temizlik ve güvenlik görevlisi kadro bekliyor. PİKTES kadrosu bekleyenler projenin bitmesine az bir süre kala kadroya alınıp alınmayacakları sorguluyor. Peki, Piktes kadrosu gelecek mi? PİKTES temizlik personeli kadroya alınacak mı?

ABONE OL
Vatan Haber

PIKTES projesi kapsamında geçici süreli olarak istihdam edilen binlerce öğretmen, güvenlik ve temizlik görevlisi proje bitimi sonrasında işsiz kalmak istemiyor. Peki, PİKTES öğretmenlerine kadro gelecek mi? PİKTES öğretmen, güvenlik ve temizlik işçisi kadrosu hakkında merak edilenler...

PIKTES öğretmenlerine kadro verilecek mi?

PIKTES eğitimcilerinin ve çalışanlarının MEB bünyesinde kadroya alınmasına yönelik bir çalışma bulunmuyor. PIKTES eğitimcilerine yönelik kadro çalışması şu anda yapılmıyor.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2016 yılından itibaren Bakanlığımızın öğretmen ihtiyacı, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesine göre sözleşmeli öğretmen istihdamı ile karşılanmaktadır. Bu nedenle PIKTES kapsamında görevlendirilen öğretmenlerin kadrolu öğretmen olarak atanması bugün itibarıyla mevcut mevzuat hükümleri doğrultusunda mümkün olamamaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

 

Diğer Haberler

  1. EYT toplantısında son durum ne? EYT toplantısında neler konuşuldu, kimler katıldı? EYT ne zaman çıkacak?
  2. SSK sicil no öğrenme ekranı! SSK sicil no nereden öğrenilir?
  3. Asgari ücret toplantısı ne zaman, 2023 asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari ücret son toplantı ne zaman? Toplantı tarihleri takvimi!
  4. Tazminat hakkınız yanabilir! İş sözleşmesi feshi ile ilgili kritik ayrıntı
  5. 2023 yılında 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
  6. Memur ve memur emeklisinin 5 aylık enflasyon farkı belli oldu! Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?
  7. Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? 4A, 4B, 4C SGK emekli maaşı hesaplama ekranı!
  8. Asgari ücret ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? İlk toplantı tarihi belli oldu!
  9. Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu
  10. 50 D kadrosu nedir? Sözleşmeliye kadro düzenlemesinde 50-D’li araştırma görevlileri kadro alacak mı?

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.