Esas gidilmesi gereken iki Yunan adası: Milos ve Paros

Haberin Devamı

- Ne yapın edin bir Yunan adasına gidin. Çok çok çok trendy. Herkes gidiyor. Kendinizi ezik hissetmemek için bulun bir vize gidin. Yunan Konsolosluğu eskisi kadar kıl değil. Hatta galiba ekonomiyi kurtarma adına bayağı kolay veriyor vizeyi.

- Ama ben size şimdi süper tüyolor vereceğim. Mikonos, San Torini falan tamam ama gerçekten hava atmak istiyorsanız gideceğiniz iki ada var: Paros ve Milos.

- Bu iki ada Yunan orta üst sınıfının bayıldığı iki ada. Her ikisinde de sadece Yunan turisti görürsünüz. Türk’e zor rastlarsınız, o nedenle hava satmak için idealdirler.

- Milos’un inanılmaz sahilleri var. Tüm Yunan kızları, onları oraya götürsünler diye erkek arkadaşlarının kafasını yer. 25 Euro’ya tekne gezileri yapılıyor. Tam gün sürüyor ve çok güzel deniz mağaralarına götürüyorlar. Denize atlayıp mağaraların içinde yüzüyorsun, cidden çok heyecan verici. Romantik fırsatlar da sunabiliyor. Agia Kiriaki sahili en güzel sahili. Kalınacak otel Psaravolada. Tüm Ege tabak gibi gözünün önünde.

- Paros adası ise Yunan şarkıcı Parios’un memleketi olması hasebiyle çok sempatiyle bakılan bir yer. Bu arada Parios da hakikaten esaslı bir şarkıcı ağbimiz. Tek kelimesini anlamadan adamı hüngür hüngür ağlatabiliyor.

- Paros, Yunan adası kartpostalının canlanmış hali. Mimari yapısını tamamen korumuş. Beyaz evler, mavi kapılar, kireçle boyanmış dar sokaklar ve o sokaklarda sandalyesini kapı önüne çıkarmış yaşlı teyzeler..

- Paros’un balıkçıları meşhur. Afrika ahtapotu veya okyanus karidesini yemezsin. Balıkçının o sabah getirdiğini yersiniz. Taze ve yüzde yüz Ege.

- Bu adada Nausa Köyüne mutlaka gidin. Bütün kültür orada. Şairler, ressamlar, yazarlar orada ev almışlar ve evlerini çok güzel restore etmişler.

- Ulaşmak için Atina-Pire’ye gitmeniz gerekiyor. Pire Limanı’ndan 4 saatte oradasınız. Gidiş dönüş 50 Euro. Bu arada özelikle Paros, Türkiye’nin herhangi bir sayfiye yerinden daha ucuz.

- Bu arada Mikanos değil canım kardeşlerim, Mikonos. İki o. Arada a yok.

***


Bu yazın en süper iki ürünü

- Kyo My Friend’den ıslanmayan mayo bikini: Görmesem ve denemesem inanmazdım ama gerçek! Bu mayo-bikiniler hakikaten ıslanmıyor. Öyle çabuk kuruyor falan değil, bayağı su tutmuyor. Kumaş bildiğimiz deniz giysisi kumaşı. Ama kumaşın üzerindeki bir apre sayesinde su kumaşa girmiyor. Dahası üzerinde yağ, klor ve metal da barındırmıyor. Hem kadın hem erkek için modelleri var. 30-40 lira arasında.

- Mono Derma Idrosi XL: Elleri ve ayakları aşırı terleyenler için özel bir jel. Bilenler bilir el ayak terleme dünya rekoru muhtemelen bana ait. Ameliyat dışında denemediğim ürün ve yöntem kalmadı. Mono Derma Idrosi XL’i Akmerkez’deki eczaneden aldım. Ellerime sürdüğüm gün yüzde 70’e yakın azalıyor terlemem. Ayaktaki etkisi daha az olmakla beraber yok değil. İçinde 15 küçük tüp var. 43 TL.

DİĞER YENİ YAZILAR