Gazete Vatan Logo

Arabanın motorundan çıkan 2 metrelik yılan hem şaşırttı hem de korkuttu

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde park halindeki otomobilin motor kısmına giren yaklaşık 2 metrelik yılan, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları neticesinde çıkarıldı. Aracının başına geldiğinde gördüğü manzara karşısında panik olan Elif Alemdar, "Arabanın önünde sallanıyordu, korktuk" dedi.

Arabanın motorundan çıkan 2 metrelik yılan hem şaşırttı hem de korkuttu

Olay, Mudurnu Otobüs Terminali'nin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Elif Alemdar, 06 DUB 01 plakalı otomobilini terminalin girişinde park etti. Otomobilini park halinde bırakan Alemdar, geri döndüğünde ise gördüğü manzara karşısında neye uğradığını şaşırdı. Aracın kaputundan sallanan yılanı gören Elif Alemdar, büyük korku yaşayarak durumu önce eşine bildirdi, sonra ihbarda bulundu. İhbar üzerine adrese itfaiye ekipleri sevk edildi. Aracın motor kısmından çalışmalara başlayan ekipler, uzun uğraşlar neticesinde yılanı bulunduğu yerden çıkarttı. İtfaiye ekipleri, yılanı güvenli bir şekilde yakalayarak doğal yaşam alanına bıraktı. Elif Alemdar ise olayın ardından rahat bir nefes aldı.

Arabanın motorundan çıkan 2 metrelik yılan hem şaşırttı hem de korkuttu

'BİR NADA YILANI GÖRÜNCE ŞAŞIRDIK'

Olayı anlatan Elif Alemdar, "Biz terminal görevlisini ziyarete gitmiştik. Kendisini bulamadık, hediyesini bıraktık ve çıktık. O an yılan arabanın önünde sallanıyordu, korktuk. Hemen itfaiyeye durumu bildirdik. İtfaiye görevlisi geldi ve yılanı çıkardı, sağ olsun. Yanımda arkadaşım vardı. Bir anda yılanı görünce şaşırdık. Sonra çevredekiler geldi, eşimi aradım, arkadaşımın eşi de jandarmaydı, o da geldi itfaiyecilerle birlikte epey uğraştırdık ve çıkardılar. Biraz uğraştılar ama çıkardılar" dedi.

Arabanın motorundan çıkan 2 metrelik yılan hem şaşırttı hem de korkuttu

'EPEY UĞRAŞTIK'

Eşinin korkuyla kendisini aradığını söyleyen İsmail Alemdar ise "Eşim 'Arabada yılan var' diye beni aradı. Ben de arabada hanım olunca hemen geldim. Kaputu kaldırdık. Kaputun içindeydi yılan. Küçük bir yılan gibi görünüyordu, sonradan yılanı gördüm. Dokundukça kendini içeri çekiyordu. İyice motorun içine doğru bakınca davlumbazın içine girdiğini fark ettik. Yılanı hiç hareket ettirmedik. Daha sonra itfaiye görevlisi de gelip, sesler de çoğalınca yılan biraz daha içerilere doğru kaçtı. Epey uğraştık. İtfaiye görevlisi arkadaş güçlükle çekip çıkardı" diye konuştu.

Arabanın motorundan çıkan 2 metrelik yılan hem şaşırttı hem de korkuttu

TUNCELİ'DE DE SARI YILAN GÖRÜNTÜLENDİ

Tunceli, doğası ve zengin yaban hayatı ile dikkat çekiyor. Her türlü canlıyı içerisinde barındıran ilde, hayvanlar farklı hallerde vatandaşlar tarafından aralıklarla görüntüleniyor.

Bu çerçevede Türkiye’de yaşayan en büyük yılanlardan biri olan sarı yılan, Pülümür ilçesinde doğa fotoğrafçısı Muzaffer Akyüz tarafından görüntülendi. Zehirsiz olan ve boyu 2 buçuk metreyi bulan yılan bir süre sonra gözden kayboldu.

Kentte yaptıkları gezilerde çok sayıda yılana denk geldiklerini dile getiren Akyüz, “Bu sene yılan popülasyonu oldukça yüksek. Bizler de gezilerimizde sık sık farklı türden yılanlara denk geliyoruz. Mümkün mertebe yaklaşmadan onları kayıt altına almaya çalışıyoruz. Bölgemizde zehirsiz yılanların yanı sıra zehirli yılan türleri de mevcut. İnsanlara tavsiyemiz hem kendi sağlıkları açısından hem de yaban hayvanlarının hayatına müdahale etmemeleri noktasında dikkatli olmalarıdır” dedi.