Geri Dön

216 Alan Kodu Nereye Ait? 0216 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?

Alan kodları her zaman için merak konusu olarak bilinir. Bu yüzden her alan kodunun insanların merakını ortaya çıkardıkları görülür. Buna göre 216 kodunun da sıklıkla karşımıza çıktığı ve merak çektiği görülmektedir. Bunun yanında 216 için çok popüler bir alan kodu demek doğru tabirdir. Çünkü her insanın bu alan kodundan çağrı aldığı görülür. Doğal olarak 216'nın nereye ait olduğunun öğrenmek gerekir.

216 Alan Kodu Nereye Ait? 0216 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?

Alan Kodu Neye Yarar? 

Sabit hatlardan arama yapmanın yolu alan kodundan geçer. Çünkü alan kodu olmadan arama yapmak mümkün olmaz. Bundan dolayı alan kodunu bilmekte yarar vardır. Her şehir ve ülke için alan kodu farklılık gösterir. Doğal olarak alan kodu sadece tek bir ülkeye veya şehre ait olur. 

216 Alan Kodu Nereye Ait? 

216 alan kodunun İstanbul'a ait olduğu bilinmektedir. Ancak burada dikkat edilecek bir husus olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü İstanbul'un alan kodu ikiye ayrılır. Bu şehirde Anadolu ve Avrupa olarak iki yaka olduğu görülmektedir. Bundan dolayı 216 olarak bilinen alan kodunun İstanbul'da Anadolu yakasına ait olduğunu görmekteyiz. 

0216 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?

0216 için sıkça aranan bir alan kodu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü Türkiye'nin en büyük ve kalabalık şehirlerinden birisi olan İstanbul bu alan kodunun sahibidir. Bundan dolayı sıkça denk gelen bir alan kodu olarak 0216'yı görmek mümkün olur. Tabi bu alan kodu İstanbul'un geneline ait değildir. Sadece İstanbul'un Anadolu yakası bu koda sahiptir. 

216 Nereye Ait Bir Kod Olarak Bilinir?

216'nın oldukça popüler bir alan kodu olduğu bilinmektedir. Bu kodun ait olduğu şehrin ise İstanbul olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Ayrıca 216 olarak bilinen bu kodun İstanbul'un Anadolu yakasına ait olduğu dikkat çekmektedir.