Gazete Vatan Logo
Süper Lig 'Sezon sonunda bırakıyorum'

'Sezon sonunda bırakıyorum'

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun sezon sonunda görevinden ayrılacağı bildirildi.

'Sezon sonunda bırakıyorum'

Hamzaoğlu, düzenlediği basın toplantısında, sezon sonunda Akhisar Belediyespor'da ayrılacağını ve gelecek sezondan itibaren sadece Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yanında devam edeceğini açıkladı.

2010-2011 sezonunda PTT 1. Lig'de Akhisar Belediyespor'da göreve gelen Hamzaoğlu, ilk yılında ligde kalmayı başardığı Ege temsilcisini bir sonraki sezon Süper Lig'e taşıdı. Geçen yıl Süper Lig'de kalmayı başaran Akhisar Belediyespor, bu sezon son 3 haftaya 10. sırada girdi.

Sezon sonu görevinden ayrılacağını açıklayan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, milli takımdaki görevi nedeniyle bu kararı aldığını bildirdi.

Hamzaoğlu, Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, her güzel başlangıcın mutlaka bir sonu olduğunu, 3 yıldır Akhisar Belediyespor'da devam eden teknik direktörlük görevinden sezon sonunda ayrılacağını söyledi. Bu süre içinde desteklerini esirgemeyen Akhisarlılara teşekkür eden Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

"Bu ayrılığı gönül bağı kopması olarak değerlendirmeyelim. Bilindiği gibi milli takım görevi bize iletildi, bu kutsal görev neticesinde bu şekilde bir karar almak bizim için kaçınılmaz oldu. Bütün ayrılıklar hep böyle olsun diyorum. Bu kararı şimdi açıklamamızın nedeni, kulübümüzün geleceğini düşünerek, yeni hocanın şimdiden gelme ihtimali olması ve takımı tanıma süreci oluşması açısındandır. Ben başkanımıza, belediye başkanımıza, yönetim kurulumuza ve tüm çalışma arkada bize gösterdikleri yakın dostluktan ötürü teşekkür ediyorum. Bir maçta çok güzel bir pankart vardı, 'tuttuğumuz değil tutulduğumuz takım' diye. Akhisar Belediyespor da benim için gerçekten de 'tutulduğum takım'dır. Bu kararımız hepimiz için de hayırlı olsun."

Akhisar Belediyespor'dan açıklama

Akhisar Belediyespor Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, 2011 yılı mart ayından bu yana çalıştıkları Hamza Hamzaoğlu'nun, milli takımdaki görevi tercih etmesi sebebiyle onunla konuşarak, bu sezon sonunda yollarını ayırmayı kararlaştırdıkları belirtildi.

Hamzaoğlu'nun Akhisar Belediyespor tarihine geçecek ve unutulmayacak başarılar yaşattığının vurgulandığı açıklamada, "Yine başarılı olacağına inandığımız ve bu kez milli takım milli görevinde alkışlayacağımız yeni futbol kariyerinde başarılar diliyoruz" ifadesi kullanıldı.

Haberin Devamı