Geri Dön
EsporOrigen'de sürpriz ayrılık!

Origen'de sürpriz ayrılık!

Origen, Facebook üzerinden yapılan açıklamanın ardından ormancısı Kim “Wisdom” Tae-Wan ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Origen'de sürpriz ayrılık!

EU LCS tarihindeki en kötü performanslardan birini ortaya koyan ve henüz galibiyetle tanışamamış Origen, kadrosunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Daha önce xPeke’nin yedek pozisyonda dahil olduğu ancak yine de kötü gidişin devam ettiği takımda, bu sefer birden çok değişikliğe gidildiğini görüyoruz. Koreli ormancısı Wisdom’ın takımdan gönderildiğini açıklayan ekip, önümüzdeki haftalarda bu pozisyonda Polonyalı oyuncu Jakub “Cinkrof” Rokicki ile oynayacak. Daha önce profesyonel sahne tecrübesi bulunmayan çaylak oyuncu, Origen tarafından 7 Mart’ta takıma dahil edilmişti. Facebook’ta hem İngilizce hem de İspanyolca olarak yapılan açıklamada, Wisdom’ın gaming house’u terk ettiği, yerine veteran oyuncu Cyanide’ın yedek ormancı olarak evdeki boş yeri alacağı duyuruldu. Son olarak xPeke’nin destek pozisyonunda oynamaya devam edeceği, onun yedeği olarak da Iluzjonist’in ekibe katıldığı taraftarlarla paylaşıldı.

EU LCS’te şu an için B grubunda son sırada bulunan Origen henüz galibiyetle tanışmadı. Sezon başından beri maç dahi kazanamayan ekip, bu kötü gidişi geçtiğimiz hafta sonu 2-1 kaybettikleri ROCCAT ve Giants serilerinde bozmuş, serilerden yenik ayrılsa da en azından birer maç almayı başarmıştı. 28 Şubat’ta eski destek oyuncusu Aleksi “Hiiva” Kaikkonen ile yolların ayrıldığını duyuran Origen, yerine takım patronu xPeke’nin geçeceğini duyurup taraftarlarını heyecanlandırmıştı. Ancak buna rağmen, kabus gibi giden sezonda bu değişiklik de takıma katkı sağlamamış, ekip maçlardan boynu bükük ayrılmaya devam etmişti.

(5mid)