Gazete Vatan Logo
Süper Lig TFF'den son dakika Süper Kupa açıklaması

TFF'den son dakika Süper Kupa açıklaması

TFF'den bir kez daha Süper Kupa ile ilgili açıklama geldi. Türkiye Futbol Federasyonu Aralık'ta Suudi Arabistan'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçla ilgili olarak "Süper Kupa'nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir." ifadeleri kullanıldı...

TFF'den son dakika Süper Kupa açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Aralık'ta Suudi Arabistan'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçıyla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

TFF'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA!

"29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda TSİ 20.45'te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV'de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan "Suudi Arabistan'da final Ali Koç'un fikri mi" başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç'a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.